Wiadomości Duszpasterskie: 19.03.2023

1. Dziś IV Niedziela Wielkiego Postu, zwana niedzielą radości - od pierwszych słów antyfony na wejście Laetare - Raduj się. Stąd kolor szat liturgicznych różowy. Dziś również gościmy w naszej wspólnocie Scholę Liturgiczną „Domine Jesu” - będą śpiewać podczas Eucharystii o 10.00
i o 11.30. Gratulujemy również naszym ministrantom i lektorom obronienia tytułu mistrzów archidiecezji w kategorii lektor młodszy. Tym samym awansowali do rozgrywek ogólnopolskich
w Gnieźnie.

2. Jutro uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła Powszechnego. Jest to dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn. W sobotę uroczystość Zwiastowania Pańskiego i 31 rocznica ustanowienia archidiecezji częstochowskiej. Jest to również Dzień Świętości Życia.

3. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza do czuwania w kaplicy adoracji w czwartek oraz na Mszę św. w intencji Ojczyzny w niedzielę.

4. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątki o 16.15 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych i młodzieży. Gorzkie Żale w niedziele o 16.30.

5. Od przyszłej niedzieli zmiana czasu i rozpoczęcie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii. Potrwają one do środy - 29 marca i będą połączone z naukami dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych na terenie naszej parafii. Program wywieszony w gablocie. Wygłosi je ks. Paweł Nowak - kapelan i spowiednik w kościele NSPJ w Sosnowcu.

6. W zakrystii można nabywać paschaliki Caritas, albumy parafialne oraz obrazy naszych patronów.

7. W najbliższą niedzielę odwiedzą nas siostry albertynki, u których będzie można nabyć ozdoby świąteczne.

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: na konto jedna rodzina - 500 zł., indywidualnie jedna rodzina - 200 zł., oraz za ofiary na tacę inwestycyjną.

9. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

10. W minionym tygodniu odszedł od nas + Grzegorz Stala, l. 59. Dziś przypada 1 r. śm. ks. Zenona Gajdy, a w sobotę 28 r. śm. ks. Stefana Kruszyńskiego. Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!