Wiadomości Duszpasterskie: 21.04.2024

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza - Światowy Dzień Modlitw o Powołania i początek kwartalnych dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Zachęcamy do włączenia się w diecezjalną inicjatywę modlitwy o powołania - we własnym zakresie można podjąć się codziennej modlitwy słowami „Pod Twoją obronę…” w intencji powołań do kapłaństwa w naszej archidiecezji przez rok czasu, tzn. do zakończenia peregrynacji Obrazu Matki Bożej. Zachęcamy, by swój udział w tej modlitwie zgłosić przez odesłanie koperty z deklaracją, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

 

2. Jutro kancelaria parafialna będzie nieczynna. Jutro po Mszy św. wieczornej ok. 18.30 zapraszamy na modlitwę brewiarzową I nieszporów uroczystości św. Wojciecha w naszej bocznej kaplicy.

 

3. We wtorek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Patrona Polski. Msze św. z homilią jak w dzień powszedni odbywają się w kaplicy św. Wojciecha.

 

4. W czwartek święto św. Marka, Ewangelisty. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w ten dzień na adorację do kaplicy, a w niedzielę na 16.30 na różaniec i Mszę św. w intencji Ojczyzny.

 

5. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się na plebanii w piątek o 19.00. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 15.30.

 

6. W sobotę przypada Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka - w rocznicę uchwalenia ustawy dopuszczającej aborcję. Pamiętajmy w modlitwie o ochronie życia nienarodzonych.

 

7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na potrzeby kościoła, zwłaszcza w ramach tacy inwestycyjnej.

 

8. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

9. Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia!

Dodatkowe informacje