Wiadomości Duszpasterskie: 14.04.2024

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną. Przy wychodzeniu z kościoła zachęcamy do zabrania cukierków z fragmentami Pisma Świętego - Słowa, które Bóg kieruje konkretnie do nas. Są one przygotowane przez naszych ministrantów. Nie wyrzucajmy do śmieci Bożego Słowa z papierkiem po cukierku, ale zachowajmy w widocznym miejscu, aby do niego wracać. Zachęcamy też do czynnego udziału we Mszy św. przez wykonywanie czytań lub psalmu - można się zgłosić przed każdą Eucharystią. Dziś także świętujemy 1058. rocznicę chrztu Polski. Warto upamiętnić ten dzień przez wywieszenie flagi narodowej.

 

2. Jutro kancelaria parafialna będzie nieczynna. Od jutra w Leśniowie rozpoczynają się katechezy wtajemniczenia chrześcijańskiego, które odbywają się w poniedziałki i czwartki o 20.00. Plan katechez wywieszony w gablocie ogłoszeń - zapraszamy do udziału.

 

3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się w kościele we wtorek
o 19.00. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 15.30.

 

4. Najbliższy piątek to trzeci piątek miesiąca - Msza o Bożym Miłosierdziu i Koronka o 17.00.

 

5. Dziękujemy członkom naszej Orkiestry Dętej, którzy z własnej inicjatywy podjęli się uporządkowania terenu wokół kościoła św. Barbary. Prace jeszcze trwają, ale efekty już można podziwiać. Bóg zapłać również za wszelkie ofiary materialne na potrzeby kościoła.

 

6. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela. Można sobie również bezpłatnie zabrać czasopismo Trwajcie w miłości.

 

7. W minionym tygodniu odeszli od nas: + Włodzimierz Winkler, l. 69 i + Dominika Woldan -
w piątek o 12.00 odbędzie się jej pogrzeb. Wieczny odpoczynek…

 

8. Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia!

Dodatkowe informacje