Wiadomości Duszpasterskie: 12.03.2023

1. Jutro - w poniedziałek - będziemy przeżywać 10 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka. Jego osobę i służbę dla Kościoła polecamy modlitewnej pamięci. Organizatorzy akcji „Wszyscy za jednego” zachęcają do tej modlitwy poprzez specjalne obrazki z wypisaną modlitwą za Papieża - możemy je sobie zabrać ze stolika pod chórem.

 

2. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci o 16.15, dla dorosłych i młodzieży o 17.30, w niedziele nabożeństwa Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym
o godz. 16.30.

 

3. W najbliższą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Scholę Liturgiczną „Domine Jesu”. Swoim śpiewem będą pomagać nam w modlitwie podczas Eucharystii o godz. 10.00 i o 11.30. Zaśpiewają również kilka pieśni przed tymi Mszami oraz po nich - zapraszamy do wspólnego zachwytu pięknem polskich pieśni pasyjnych. Przy wychodzeniu z kościoła będzie można również finansowo wesprzeć ich działalność.

 

4. 26 marca rozpoczną się rekolekcje wielkopostne w naszej parafii - plan będzie podany za tydzień. Również tego dnia siostry albertynki będą rozprowadzać ozdoby wielkanocne.

 

5. W zakrystii u P. Kościelnego można nabywać paschaliki wielkanocne do koszyczka i na stół wielkanocny. Caritas dochód przeznacza na uchodźców z Ukrainy.

 

6. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się na plebanii w piątek o godz. 19.00.

 

7. W piątek po południu i w sobotę w sklepie „Karolina” odbędzie się przedświąteczna zbiórka żywności. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję.

 

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie jedna rodzina - 400 zł.

 

9. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

10. W minionym tygodniu odszedł od nas + Jerzy Szczepański, l. 79. Wieczny odpoczynek…

 

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

 

Dodatkowe informacje