Wiadomości Duszpasterskie: 30.01.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 31.01. - św. Jana Bosko, kapłana;

- w środę - 02.02. - święto Ofiarowania Pańskiego;

- w czwartek -03.02. - św. Błażeja, biskupa i męczennika;

- w sobotę - 05.02. - św. Agaty, dziewicy i męczennicy.

2. Dziś o godzinie 18.00 odbędzie się koncert noworoczny naszej Orkiestry Dętej OSP.
W czasie przerwy koncertu będzie można swoją ofiarą wesprzeć działalność Orkiestry.

3. W środę przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00. Poświęcenie świec na każdej Mszy św. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego na Mszy św. o 17.00 będziemy się modlić za siostry zakonne pochodzące z naszej parafii oraz za wszystkie zakony męskie i żeńskie, w szczególności za zakon Ojców i Braci Paulinów w Leśniowie.

4. W czwartek we wspomnienie św. Błażeja błogosławieństwo świec i wiernych z prośbą
o zdrowie gardła, natomiast w sobotę - wspomnienie św. Agaty - błogosławieństwo chleba, wody oraz jabłek.

5. W tym tygodniu przypada:

* I czwartek miesiąca - po Mszy św. o 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza i modlitwy
o powołania kapłańskie;

* I piątek miesiąca - spowiedź przed Mszą św. poranną i po południu od godz. 16:00, odwiedziny chorych od godz. 9:00;

* I sobota miesiąca - modlitwy ku czci Matki Bożej.

6. Za tydzień I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca o godz. 16.30.

7. Zakończyliśmy Msze św. za mieszkańców naszej parafii w ramach wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy za Waszą obecność, modlitwy, za wszelkie złożone ofiary na rzecz naszego kościoła podczas indywidualnej wizyty duszpasterskiej bądź w kościele. Ostatnio na konto trzy rodziny złożyły ofiarę 750 zł.

8. Nasza parafia organizuje wakacyjny wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny do Włoch. Wszystkie szczegóły zostaną podane w najbliższą niedzielę.

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

10. W minionym tygodniu zmarli: Eugenia Kwiatkowska, l. 88, Bronisław Dorobisz, l. 67
i Stanisław Kołodziejczyk, l. 72 - jego pogrzeb odbędzie się jutro o 14.00. Wieczny odpoczynek…

11. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!