Wiadomości Duszpasterskie - 16.01.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 17.01. - św. Antoniego, opata;

- w środę - 19.01. - św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

- w piątek - 21.01. - św. Agnieszki, dziewicy.

 

2. W dniu wczorajszym odbyły się dekanalne rozgrywki Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce nożnej. Z radością informujemy, że nasi ministranci zajęli pierwsze miejsca w kategoriach lektor starszy i lektor młodszy, dzięki czemu zakwalifikowali się do etapu regionalnego turnieju. Przy okazji, zachęcamy, zwłaszcza młodych chłopców, do wstępowania w szeregi ministrantów. Jak widzimy, bycie ministrantem to nie tylko służba przy ołtarzu ale także rywalizacja sportowa i wspólne spędzanie wolnego czasu.

 

3. Przeżywamy XXV Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Celem tego dnia jest pogłębienie jedności chrześcijan i żydów. Od wtorku rozpoczyna się Tydzień Modlitw
o Jedność Chrześcijan
, który trwa do 25 stycznia.

 

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w czwartek do kaplicy na comiesięczną adorację oraz na Różaniec i Mszę św. w intencji Ojczyzny w niedzielę o 16.30.

 

5. Wizyta duszpasterska w tym roku wygląda podobnie, jak w roku ubiegłym:

a) kapłani odwiedzają rodziny, które nas zaproszą indywidualnie poprzez wcześniejsze zapisy;

b) każdego dnia tygodnia zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic do wspólnej modlitwy na Mszy św. o godz. 17.00. Jedynie w sobotę Msza św. kolędowa odbywa się
o 18.00
, w związku z tym w soboty stycznia nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 /Porządek ulic wg rozpiski na kartce/.

 

6. W tym tygodniu obchodzimy Dzień Babci i Dziadka. Pamiętajmy o wdzięczności dla nich i modlitwie w ich intencji.

 

7. W przyszłą niedzielę - 23.01. - o godzinie 15.00 Chrześcijańska Cherbacianka  organizuje koncert kolęd. Fundacja Anioł Miłosierdzia zaprasza do udziału.

 

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół składane na tacę inwestycyjną, na konto - dwie rodziny w kwocie 350 zł., oraz podczas kolędy bądź w czasie Mszy kolędowych.

 

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela. W tym numerze znajdziemy wypowiedź naszego Rodaka - ks. Damiana Kwiatkowskiego.

 

10. W minionym tygodniu zmarli: Józef Garncarz, l. 87 - jutro o 11.30 odbędzie się jego pogrzeb, oraz Anna Radosz, l. 77, jej pogrzeb odbędzie się w piątek o 13.30.

 

11. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!

Dodatkowe informacje