Wiadomości Duszpasterskie - 16.04.2017

- Dzisiaj w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego nie ma Mszy św. o g. 8.00, natomiast jutro w Poniedziałek Wielkanocny, porządek jak w każdą niedzielę. Taca w dniu jutrzejszym jest na KUL i UJP II.

– Za tydzień przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą św. będziemy odmawiać Koronkę, a o g. 15.00 – będzie nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, połączone z procesją na placu kościelnym z Najświętszym Sakramentem.

– W następną niedzielę rozpoczyna się 73 Tydzień Miłosierdzia. Jest to także święto patronalne :”Caritas”. Taca w tym dniu na „Fundusz Caritas”, a po Mszach św. zbiórka do puszek na „Archidiecezjalny Fundusz Charytatywny.

- Wszystkim, którzy wczoraj złożyli swój dar serca na rzecz najuboższych, w imieniu obdarowanych – z serca dziękujemy.

– Także wyrazy wdzięczności pod adresem tych, którzy składali swoje ofiary (a niektórzy czynili to wielokrotnie) na kwiaty do Grobu Pana Jezusa, jak również Ks. Sebastianowi za przygotowanie bardzo wymownej ciemnicy i w bardzo realistyczny sposób przedstawiony grób Pana Jezusa.

- Dziękujemy naszym chórzystom z panem organistą – Leszkiem, za towarzyszenie pięknym śpiewem w czasie przeżywania Triduum Paschalnego.

– Za złożone osobiste ofiary na kościół z serca dziękujemy.