Wiadomości Duszpasterskie - 11.12.2016

W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- we wtorek – wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy;

- w środę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła;

 

- Za tydzień – w następną niedzielę rozpoczynają się Rekolekcje Adwentowe. Dzieciątka szkolne zapraszamy na Mszę św. o g. 10.00, a młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, młodzież szkół średnich i studentów – na g. 11.30. W tygodniu – nauki rekolekcyjne będą na Mszach św.: o g. 8.00 i 17.00.
W środę będzie dzień spowiedzi i odwiedzin u chorych. Szczegółowy program jest wywieszony na drzwiach wyjściowych, w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii.

 

- Wszystkim darczyńcom, którzy w miniony piątek i sobotę włączyli się w akcję zbierania żywności w sklepach : KAROLINA i BIEDRONKA, jeszcze raz dziękujemy. W sposób szczególny dziękujemy młodzieży, która za zgodą swoich rodziców i przełożonych, pomagała przy zbiórce, zwożeniu i sortowaniu ofiarowanej żywności.


- Składającym swoje osobiste ofiary na potrzeby Kościoła, bardzo serdecznie dziękujemy.

- Pan organista zakończył roznoszenie opłatków. Wszystkich, którzy nie otrzymali ich z różnych racji, a chcieliby je nabyć, zapraszamy do zakrystii lub na plebanię. Za składane przy tej okazji ofiary, także dziękujemy. Jak każdego roku będą one przeznaczone na potrzeby kościoła. Dziękujemy także tym wszystkim, którzy złożyli swój grosz na rzecz Kościoła na wschodzie.

 

- Od kilku lat młodzież gimnazjum, działająca w ramach szkolnego Caritas, przygotowała sianko na stół wigilijny. Zainteresowani mogą je nabyć przy wyjściu z kościoła za dowolną ofiarę. Zdobyte środki zostaną przeznaczone na działalność szkolnego koła Caritas.

 

- W zakrystii nadal możemy zaopatrzyć się w świece wigilijne – jako dzieło pomocy dzieciom, w cenie: 6 i 12 zł.

Dodatkowe informacje