Wiadomości Duszpasterskie - 11.09.2016

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
*) we wtorek – wspomnienie: św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora Kościoła
*) w środę – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
*) w czwartek – wspomnienie NMP Bolesnej
*) w piątek – wspomnienie św. Męczenników: Korneliusza, Papieża i Cypriana, Biskupa

2. Od dzisiaj rozpoczynają się tzw. Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Na początku października zaprosimy rodziców szczególnie uczniów klas III na pierwsze spotkanie formacyjne przed jakże ważnym wydarzeniem (w znaczeniu duchowym – religijnym) jakim jest I Komunia św. ich dzieci. Natomiast samą naszą dziatwę i młodzież już dzisiaj zapraszamy na Triduum do św. Stanisława Kostki ich szczególnego patrona. O szczegółach poinformują katecheci na lekcjach religii.

3. We wtorek z racji przypadającego13 dnia miesiąca bardzo serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie, które rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 17.00.

4. W środę  w Święto Podwyższenia Krzyża Św. mszę św. sprawować będziemy w bocznej kaplicy Krzyża Św. w porządku tygodniowym czyli o 7.00, 7.30, 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. będzie możliwość ucałowania relikwii Krzyża Św.

5. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Tego dnia po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowaniaz klas II i III gimnazjum odbędzie się w piątek (tj. 16 września) o godz. 18.30 w kościele.

7. W sobotę (tj. 17 września) z racji Uroczystości Św. Stanisława Kostki, ks. Tomasz zaprasza młodzież i wszystkich chętnych (młodych duchem) na pielgrzymkę rowerową do Olsztyna. Wyjazd spod kościoła o godz. 9.30. Więcej informacji u ks. Tomasza.

8. W niedzielę (tj. 18 września) w Domu Kultury w Żarkach o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie dotyczące profilaktyki wczesnego wykrywania raka i leczenia raka piersi. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie przy naszym kościele.

9. W następną niedzielę taca na prace remontowo-budowlane w naszej parafii. Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na te cele, z całego serca dziękujemy.

10. Wszystkim naszym drogim parafianom, a również i gościom z serca życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego, aby umacniało Was i Wasze Rodziny. Szczęść Boże.