Wiadomości Duszpasterskie 08.05.2016r.

Wiadomości Duszpasterskie – Uroczystość Wniebowstąpienia  –  08. 05. 2016

- W Liturgii Kościoła: jutro przeżywać będziemy Uroczystość św. Stanisława, Bpa i Męczennika. Msze św. jutro – tak jak w tygodniu; natomiast w sobotę Święto św. Macieja, Apostoła.

- W następną niedzielę kończy się Okres Wielkanocny, a zarazem czas przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.

- Wiemy, że w tym roku nie ma I Komunii św., natomiast rocznica – tradycyjnie w niedzielę po Urocz. Bożego Ciała. W tym roku to wypada w ostatnią niedzielę maja, na Mszy św. o g. 11.30. Próba dla klas III przed tą rocznicą i zaraz po niej spowiedź będą: 25. V. – tj. środa o g. 15.30. Jeszcze o tym będziemy przypominać.

- Jeszcze raz ponawiamy zaproszenia: dzisiaj - na przygotowany program i Mszę św. przy ruinach kościoła św. Stanisława na Laskowcu, całość rozpocznie się koncertem zespołu już o 17.20, oraz drugie zaproszenie w następną niedzielę na g. 17.00 do kościoła na Mszę świętą,  po niej program artystyczny i marsz ulicami miasta. Szczególnie na to wydarzenie zapraszamy wszystkich młodych rodziców z dzieciątkami w wózkach, niepełnosprawne osoby oraz całą wspólnotę parafialną.

- Wszystkim składającym ofiary na rzecz parafii, jak zawsze z całego serca dziękujemy.

- Zainteresowanych prelekcją na temat leczenia chorób zwyrodnieniowych, reumatycznych, nadciśnienia, cukrzycy i innych, która będzie miała miejsce w szkole podstawowej w najbliższą środę o g. 19.00,  po więcej szczegółów odsyłamy do naszej gabloty parafialnej.

- W najbliższy piątek, 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Tradycyjnie pierwsza część o g. 17.30.