Wiadomości Duszpasterskie 29.03.2015r.

Wiad. Duszpasterskie –  Niedziela Palmowa  – 29. 03. 2015

-  Przeżywamy Niedzielę Palmową. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie palm.

-  W tym tygodniu przypada: I czwartek, I piątek i I sobota m-ca.  Od jutra rozpoczynają się rekolekcje dla młodzieży. Szkoły Średnie w poniedziałek i we wtorek o g. 8.30, a Gimnazjum o g. 10.30. W środę dla obu grup dzień spowiedzi od g. 8.30 i Msza św. na zakończenie rekolekcji o g. 9.30.

-  Zapraszamy do głębokiego przeżywania tajemnic Wielkiego Tygodnia. Porządek nabożeństw w ramach Triduum Paschalnego tak jak w ubiegłym roku:

- W. Czwartek – g. 18.00 - Msza św.

- W. Piątek      – g. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

g. 17.15 – Droga Krzyżowa
                           g. 18.00 - Liturgia W. Piątku i śpiew „Gorzkich Żali”

W W. Piątek obowiązuje post ścisły.

- W. Sobota    –  g. 20.00 - Liturgia tego dnia i Msza św.

Przynieśmy ze sobą świece (jest możliwość zakupu).

-  Adoracja pana Jezusa: w czwartek w Ciemnicy oraz w piątek przy Grobie - będzie trwała do g. 22.00, a w sobotę do g. 23.00.

-   W piątek i w sobotę kościół będzie otwarty od g. 7.00.

-  Propozycje adoracji grupowej w Wielką Sobotę:

g. 13.00 – Żywy Różaniec

g. 14.00 – Neokatechumenat, Mamre oraz Miłość i Miłosierdzie Jezusa

g. 15.00 -  Czciciele Miłosierdzia Bożego

g. 16.00 – Orkiestra, OSP, Akcja Katolicka

g. 17.00 – wszyscy chętni

g. 18.00 – wszyscy chętni

g. 19.00 – Chóry Parafialne

Tradycyjnie do pełnienia warty przy Grobie Pana Jezusa, w ustalonych godzinach, zapraszamy naszych braci z OSP.

-  W sobotę - święcenie pokarmów:

- w Żarkach          - g. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00

- w Jaroszowie     - g. 9.00 - w kościele

- w Zawadzie       - g. 9.30 – w szkole

- w Czatachowie – g. 10.00 – przy kapliczce

-  W czasie święcenia pokarmów w kościele parafialnym, będzie możliwość złożenia ofiary do puszki na pomoc w wykupieniu leków dla najuboższych osób  którym parafia pomaga od wielu lat.

Natomiast wszystkim, którzy włączyli się w przeprowadzaną (już po raz drugi) zbiórkę żywności w supermarketach serdecznie dziękujemy. Przygotowane paczki wraz z przywiezionymi jabłkami z Caritas z Częstochowy, otrzymały 24 rodziny.

Również w godzinach święcenia pokarmów, będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

-  Za tydzień Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o g. 6.00. Tradycyjnie do udziału zapraszamy: Asystę, OSP i Orkiestrę.

-  W czwartek ze względu na wieczorną liturgię – kancelaria nieczynna.

-  Wszystkim składającym ofiary na trwające na dwóch frontach prace gospodarcze z całego serca dziękujemy.

-  W najbliższy wtorek po ostatniej Mszy św., na adorację w Kaplicy Najświętszego Sakramentu zaprasza Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

-  W zakrystii możemy nabyć świece, baranki wielkanocne , a przy wyjściu tygodnik „Niedziela”, wszystko w cenie po 5 zł.