Wiadomości Duszpasterskie 22.03.2015r.

Wiad. Duszpasterskie – V Niedziela W. Postu  – 22. 03. 2015

-  W środę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. w środę o g. 7.00, o g. 8.00 i 17.00 z kazaniem
i ostatnia o g. 18.00. Jest to zarazem dzień rocznicy ustanowienia naszej Diecezji: Archidiecezją – Metropolią. Miało to miejsce: 25.III. 1992 r.  Środa jest również dniem świętości życia. Modlimy się o dar życia dla poczętych dzieci, przyjmujemy duchową adopcję jednego poczętego dziecka, modląc się przez 9 miesięcy o jego szczęśliwe narodzenie. W całym kościele po Mszach św. zbierane są ofiary do puszki na „Fundusz Obrony Życia”, czyli na działalność Domów Samotnej Matki i Dziecka, takich domów jaki mamy także na terenie naszej parafii.

-  Za tydzień: Niedziela Palmowa. Na początku każdej Mszy św. poświęcenie palm, które przyniesiemy na Liturgię.

-  Rozpoczęliśmy dzisiejszą niedzielą ostatni okres przygotowań do przeżywania męki i śmierci Pana Jezusa. Zwracamy się z wielką prośbą do tych wszystkich, w pobliżu których znajdują się krzyże lub kapliczki, o ich oczyszczenie
i udekorowanie na miarę możliwości. Tym wszystkim, którzy to czynili do tej pory, z całego serca dziękujemy, także tym którzy uczynili to przy kapliczce Matki Bożej na rynku przed kościołem.

-  Przypominamy i zapraszamy na peregrynację Symboli ŚDM, tzn. Krzyża oraz Ikony Matki Bożej w naszej parafii – w dniu dzisiejszym w g. od około: 16.15 – 17.00.  Natomiast jeszcze raz apel do chętnych kierowców, którzy zechcą wziąć udział w pilotowaniu przejazdu wspomnianych Symboli: zbiórka na parkingu przy ul. Koziegłowskiej, o g. 15.30.

-  W najbliższy piątek Droga Krzyżowa z Leśniowa do kościoła parafialnego. Rozpoczęcie w Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej o g. 16.30, a po przyjściu do kościoła Msza św. nowennowa, ok. g. 18.00. Również w piątekDroga Krzyżowa dla dzieci i mieszkańców Zawady, Jaroszowa i Czatachowy o g. 10.00. Rozpoczęcie przy nowym krzyżu obok szkoły.

-  Wszystkim składającym ofiary na rzecz parafii, z serca dziękujemy.

-  Już za tydzień, w następny poniedziałek rozpoczną się rekolekcje dla młodzieży szkół średnich i gimnazjum.  Godziny spotkań są podane w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii.

-  W zakrystii możemy nabyć świece, baranki wielkanocne , a przy wyjściu tygodnik „Niedziela”, wszystko w cenie po 5 zł.