Widomości Duszpasterskie

Wiadomości Duszpasterskie - II Niedziela Wielkiego Postu
01. 03. 2015

1. W Liturgii Kościoła w środę przypada święto św. Kazimierza Królewicza.

2. W tym tygodniu: I czwartek,  I piątek i I sobota m-ca: w czwartek dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, w piątek okazja do spowiedzi św., chociaż w tym miesiącu jeszcze raz będziemy korzystać z Sakramentu Pokuty w ramach rekolekcji.

3. Odwiedziny u chorych, zamiast najbliższego piątku będą bliżej Świąt Wielkanocnych, dokładnie 18. III. w środę od godz. 10.00.

4. W sobotę zapraszamy na Apel Maryjny o g. 21.00.

5. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii, rozpoczną się za dwa tygodnie: 15. III.  Szczegółowy program jest wywieszony przy wyjściu z kościoła,w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.

6. Wszystkim składającym ofiary na rzecz parafii, z serca dziękujemy.

7. W okresie W. Postu jak w poprzednich latach, możemy pomóc w leczeniu dzieci i osób starszych, zabierając ze sobą skarbonkę i organizując w swojej rodzinie, w sąsiedztwie, w szkole, w zakładzie pracy - zbiórkę na ten cel.

8. Tradycyjnie puszki oddajemy w Wielkim Tygodniu.

9. Również od kilku lat nasza Archidiecezjalna CARITAS, aby  częściowo zdobyć  fundusze  na swoją całoroczną działalność rozprowadza świece, które gdy zakupimy, możemy a właściwie powinniśmy przynieść ze sobą do kościoła na Liturgię w Wielką Sobotę. Świece są w cenie – 5 zł.

10. Dzisiaj Niedziela Pomocy dla Kościoła w najtrudniejszych rejonach świata. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc tym kościołom. Także dzisiaj przeżywamy  - Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

12. Spotkanie AK – w najbliższy czwartek o g. 19.00, a w następną niedzielę po Mszy św. o g. 17.00 – spotkanie Klubu AA.  Zapraszamy.

13. Wszystkim solenizantom m-ca marca, składamy najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.

14. Młodzież przygotowująca się do S. Bierzmowania, swoje kolejne spotkanie ma w najbliższą sobotę o g. 11.00.

15. Na stronie internetowej naszej parafii, będzie specjalna strona poświęcona naszemu rodakowi: Bł  Ludwikowi Gietyngierowi. Wszystkich, którzy mają fotografie związane z jego osobą lub jakieś inne materiały, prosimy o ich wypożyczenie, a po wykorzystaniu zostaną zwrócone. Zapraszamy do współpracy i z góry już teraz dziękujemy.

16. W ubiegłym miesiącu odeszli do wieczności: Paweł Maślankiewicz, Stanisław Nowakowski, Krystyna Sularz, Witold Skorek, Anna Halabowska. Jeszcze raz polecając ich Bożemu Miłosierdziu módlmy się: „Wieczny…”