Wiadomości Duszp. – Niedziela Palmowa – 13. 04. 2014

- Rozpoczęliśmy ostatni a zarazem najważniejszy: Wielki Tydzień rozważań: Męki , Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Na przeżywanie tej pięknej i głębokiej w treści – Liturgii Wielkiego Tygodnia, zapraszamy:
        w W. Czwartek - g. 18.00
        w W. Piątek     - g. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia
                               - g. 17.00 – Droga Krzyżowa
                               - g. 18.00 – Liturgia Wielkiego Piątku, a po jej zakończeniu,
                                                 śpiew „Gorzkich Żali”
        w W. Sobotę     - g. 20.00 – (przynieśmy ze sobą świece na odnowienie
                                                  przyrzeczeń chrzcielnych)

- Adoracja Pana Jezusa: w czwartek w Ciemnicy oraz w piątek w Grobie - będzie trwała do g. 22.00, a w sobotę – dog. 23.00.

- W piątek i w sobotę kościół będzie otwarty od g. 7.00.

- Propozycja adoracji grupowej w Wielką Sobotę:
                        g. 13.00 – Żywy Różaniec
                        g. 14.00 – Neokatechumenat, Mamre oraz Miłość i Miłosierdzie Jezusa
                        g. 15.00 – Czciciele Bożego Miłosierdzia
                        g. 16.00 – Orkiestra, OSP, Akcja Katolicka
                        g. 17.00 – wszyscy chętni
                        g. 18.00 – wszyscy chętni
                        g. 19.00 – Chóry Parafialne

- Tradycyjnie do pełnienia warty przy Grobie Pana Jezusa, w ustalonych godzinach, zapraszamy naszych braci ze Straży Pożarnej.

- W sobotę - święcenie pokarmów:
        - w Żarkach – o g. 9.00; 10.00; 11.00; 12.00
        - w Jaroszowie - w kościele o g. 9.00
        - w Zawadzie – w szkole o g. 9.30
        - w Czatachowie – przy kapliczce o g. 10.00

- W czasie święcenia pokarmów w kościele parafialnym, jak w latach poprzednich, będzie możliwość złożenia ofiary do puszki, w tym roku na rzecz pomocy w wykupywaniu leków dla najuboższych z naszej parafii. Tradycyjnie organizowane paczki dla takich osób miały miejsce w minionym tygodniu. Wszystkim, którzy złożyli swoje dary lub ofiary pieniężne, w imieniu obdarowanych, z całego serca dziękujemy. Do puszki złożono 1200 zł., za które dokupiono pewne artykuły, a przygotowane paczki otrzymało – 9 rodzin. Za przygotowanie tej akcji i doręczenie darów do tych rodzin, dziękujemy Księdzu Kamilowi.

- Za tydzień – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o g. 6.00. Na tę Msze św. w sposób szczególny zapraszamy: Asystę. OSP i Orkiestrę.

- Przypominamy, że od jutra przez trzy dni swoje rekolekcje mają uczniowie Szkół Średnich i Gimnazjum. Plan rekolekcji wywieszony w gablocie, jest już dobrze znany młodzieży.

- W czwartek ze względu na wieczorną liturgię – kancelaria nieczynna.

- Za dwa tygodnie przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Będzie to również Dzień Kanonizacji Jana Pawła II.  Jak już wspominaliśmy, w tym dniu będzie można zabrać z kościoła (dokładnie z Kaplicy Adoracji) odpalone światło zwane „Iskrą Miłosierdzia Bożego” i przy tym świetle przeżyć wspólnotę rodzinnej modlitwy.

- Wszystkim składającym ofiary na rzecz parafii, jak zawsze z całego serca dziękujemy.

- W najbliższy wtorek po ostatniej Mszy św., na adorację do Kaplicy Najśw. Sakramentu – zaprasza Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

- Dzisiaj na Mszy św. o g.17.00 – modlimy o trzeźwość w naszych rodzinach i uwolnienie z nałogów, a po Mszy św. Grupę AA, zapraszamy na spotkanie w sali  parafialnej.

- Caritas naszej Archidiecezji organizuje w miesiącach wakacyjnych, kolonie dla dzieci: w Dźwirzynie nad morzem oraz w Poniku k/Janowa. O szczegóły można zapytać w zakrystii lub przeczytać w gablocie parafialnej.