Wiadomości Duszpasterskie: 18.12.2022

1. Trwamy w oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela przez uczestnictwo w Mszach św. roratnich codziennie o godz. 7.00 i 17.00. Codziennie również (oprócz soboty) zapraszamy na nowennę przed Bożym Narodzeniem o 16.30. Spowiedź dla parafian w środę od 7.30 do 9.00 i po południu od 16.30 do 18.00.

2. Dzięki naszym harcerzom mamy w parafii światełko betlejemskie (przekazanie podczas Mszy św. o 10.00), które można zabrać do swojego domu. Tym światłem zapalamy świecę Caritas - są jeszcze do nabycia w zakrystii.

3. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcamy do właściwego chrześcijanom przeżywania wieczerzy oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych: modlitwy, odczytania fragmentu Pisma Świętego, łamania się opłatkiem i wspólnego śpiewu kolęd. Rano o 7.00 ostatnia Msza roratnia, po niej ostatni dzień nowenny przed Bożym Narodzeniem. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej, stąd nie będzie Mszy wieczornych.

4. W niedzielę - 25.12. - I dzień świąt. Zapraszamy na Pasterkę do Jaroszowa na 22.00,
a w kościele w Żarkach na 24.00. Msze św. w ciągu dnia o godz. 8.00, 10.00, 11.30. Nie będzie
w tym dniu Mszy popołudniowej.

5. W poniedziałek - 26.12. - II dzień świąt - święto św. Szczepana. Poświęcenie owsa i wina z racji dnia św. Jana. Na sumę o 11.30 zapraszamy małżonków - jubilatów, za których będziemy się szczególnie modlić.

6. Zbliża się tradycyjna wizyta duszpasterska. Program jest umieszczony na stronie internetowej
i Facebooku parafii. /kartka/.

7. Siostry albertynki rozprowadzają stroiki świąteczne - zachęcamy do wsparcia i docenienia ich pracy.

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie dwie rodziny - 300 zł. i na konto jedna rodzina - 500 zł., od chorych - 1100 zł.

9. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

10. W minionym tygodniu odeszli od nas: + Aleksander Leks, l. 78 i + Apolonia Próban, l. 86. Wieczny odpoczynek…

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!