Wiadomości Duszpasterskie: 07.11.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 09.11. - święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

- w środę - 10.11. - wsp. św. Leona Wielkiego, papieża,

- w czwartek - 11.11. - wsp. św. Marcina z Tours, biskupa

- w piątek - 12.11. - wsp. św. Jozafata, biskupa,

- w sobotę - 13.11. - wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

2. Trwa oktawa uroczystości Wszystkich Świętych. Zapraszamy do modlitwy dziś, jutro
i we wtorek na godzinę 16:15
. Serdeczne podziękowanie za pamięć modlitewną jak również za troskę o piękno cmentarza i grobów rodzinnych. Zachęcamy również do pamięci o kapłanach, spoczywających na cmentarzu, jak również do dzielenia się zniczami, które można przekazać potrzebującym.

3. Przypominamy, że przez cały miesiąc można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować za naszych bliskich zmarłych.

4. W czwartek przypada Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu Msze św. o 8:00, 11:00 - w intencji Ojczyzny, i o 17:00. Ze względu na święto kancelaria w czwartek będzie nieczynna. Zachęcamy do wywieszenia flagi narodowej.

5. Zapraszamy do udziału w katechezach dla dorosłych i młodzieży - w każdy poniedziałek
i czwartek o 19:00 - prowadzą przedstawiciele wspólnoty neokatechumenalnej.

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie cztery rodziny - 700 zł., na konto 600 zł., od chorych - 690 zł. Dziękujemy również za ofiary do puszki na Wyższe Seminarium Duchowne w Częstochowie oraz na odnowienie zabytkowych figur na cmentarzu.

7. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

8. W minionym tygodniu odeszli od nas: Jarosław Labocha, l. 54 i Andrzej Biedroń, l. 60. Wieczny odpoczynek…

9. Życzymy błogosławionego tygodnia dla wszystkich Parafian i Gości!