Wiadomości Duszpasterskie: 08.08.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 09.08. - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy, męczennicy, patronki Europy;

- we wtorek - 10.08. - święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

- w środę - 11.08. - wspomnienie św. Klary, dziewicy;

- w sobotę - 14.08. -  wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika, modlimy się za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

2. W piątek 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. wieczornej - o godz. 17:30 - Różaniec, następnie Msza św. nowennowa, a po niej Litania Loretańska i procesja z figurą Matki Bożej.

3. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów.

4. Przyjmujemy zapisy na pieszą pielgrzymkę z Żarek na Jasną Górę, które trwają wyłącznie do 19.08.  Zapisy w godzinach kancelaryjnych bądź w zakrystii po Mszach św. Każda osoba zapisuje się indywidualnie. Należy podać nr PESEL oraz złożyć swój podpis. Pielgrzymujemy trasą nieco wydłużoną z powodu remontów i w reżimie sanitarnym. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej - ok. 18:00 spotkanie z panami kierującymi ruchem w czasie pielgrzymki.

6. Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca do pierwszej klasy Niższego Seminarium Duchownego - Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie na rok szkolny 2021/2022. Szkoła ma swoją siedzibę w Częstochowie i jest dostępna dla młodzieży męskiej po ukończeniu szkoły podstawowej. Niższe Seminarium Duchowne jest niepublicznym, czteroletnim liceum ogólnokształcącym z internatem. Po zakończeniu nauki w liceum jest przeprowadzany egzamin maturalny, przebiegający zgodnie z ustalonymi procedurami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na dany rok szkolny. Więcej informacji pod nr tel.: 34/3241109.

7. Dziękujemy za ofiary na kościół: indywidualnie 1 rodzina - 150 zł. i od chorych 940 zł. Dziękujemy również wczorajszym nowożeńcom za piękną dekorację kwiatową.

8. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

9. W minionym tygodniu zmarła: + Jadwiga Kamińska, lat 67. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

10. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom życzymy błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!