Wiadomości Duszpasterskie: 11.07.2021

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 12.07. - wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Bpa
i Męczennika,

- we wtorek - 13.07. - wsp. św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta,

- w środę - 14.07. - wsp. św. Kamila de Lellis, prezbitera. Jest to dzień solenny Ks. Wikariusza. Jego osobę polecamy naszej modlitewnej pamięci. Dzisiaj ks. Kamil odprawia Mszę św. prymicyjną o godz. 10:00, a po każdej Mszy św. udziela błogosławieństwa indywidualnego. Serdecznie witamy Go w naszej parafii i życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy duszpasterskiej.

- w czwartek - 15.07. - wsp. św. Bonawentury, Bpa i Doktora Kościoła,

- w piątek - 16.07. - wsp. NMP z Góry Karmel, zwanej również Matką Bożą Szkaplerzną.

 

2. We wtorek 13. dzień miesiąca. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Po Mszy św. o godzinie 17:30 różaniec, następnie Msza św. o godzinie 18:00, a po niej litania i procesja z Figurą Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

3. W piątek przypada III piątek miesiąca, po Mszy św. o godz. 17:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.
Z tej racji w niedzielę, 25 lipca, po wszystkich Mszach św. odbędzie się poświęcenie pojazdów mechanicznych i błogosławieństwo kierowców. Serdecznie zapraszamy.

 

5. Dziękujemy za ofiary, przeznaczone na renowację obrazu Matki Bożej
w bocznym ołtarzu; jedna rodzina złożyła ofiarę - 200 zł.

 

6. Zachęcamy do zakupu i lektury tygodnika katolickiego „Niedziela”.

 

7. W minionym tygodniu zmarł + Mirosław Kita, l. 58. Wieczny odpoczynek…

8. Serdecznie witamy w kościele Gości, przebywających na wakacjach i urlopach w naszym mieście. Niech wakacje będą dla wszystkich czasem Bożej łaski. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy św. Wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje, życzymy zdrowego odpoczynku i błogosławionego tygodnia.

 

Dodatkowe informacje