Wiadomości Duszpasterskie: 11.04.2021

1. Dziś przypada Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Jest to również Święto Patronalne Caritas. W imieniu Caritas Archidiecezji Częstochowskiej, dziękujemy za złożone ofiary w kopertach w czasie wielkiego postu na kuchnię dla potrzebujących. Jeśli ktoś pragnie jeszcze taką ofiarę złożyć, jest taka możliwość, składamy serdeczne Bóg zapłać.  Dziś o godz. 15.00 w kościele Godzina Miłosierdzia, transmitowana na FB Parafialnym.

 

2. W poniedziałek Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre zaprasza na adorację do kaplicy po mszy św. o godz. 18.00.

 

3.  We wtorek przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Modlimy się za kwiat polskiej inteligencji, który bestialsko został zamordowany w Związku Radzieckim wiosną 1940 roku.

 

4. W środę przypada rocznica Chrztu Polski. Modlimy się, aby obecne i przyszłe pokolenia Polaków pozostawały wierne łasce chrztu świętego. Zachęcamy do wywieszenia flagi polskiej i watykańskiej.

 

5. W piątek przypada 3 Piątek miesiąca, po mszy o godz. 17.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

6. Za tydzień Niedziela Biblijna i rozpocznie się  13 Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Zapraszamy na nieszpory niedzielne połączone z rozważaniem Słowa Bożego, w przyszłą niedzielę o godz. 16.30;

 

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie - 3 rodziny - 300 zł; konto - 2 rodziny - 700 zł;

 

8. W minionym tygodniu zmarł: + Adolf Pyka - Sieciński, l. 76;

 

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”;

 

10. Życzymy błogosławionego Tygodnia.

 

 

Dodatkowe informacje