Wiadomości Duszapsterskie: 09.08.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 10.08 - Wspomnienie św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika;

- we wtorek- 11.08 - Wspomnienie św. Klary, Dziewicy;

- w piątek - 14.08 - Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, Prezbitera i Męczennika;

- w sobotę - 15.08 - Uroczystość Wniebowzięcia NMP;

 

2. Jutro przez naszą parafię będzie przechodzić i ma swój postój ok. godz. 13.00 przy szkole piesza Pielgrzymka Krakowska.

                                           

3. W czwartek 13 dzień miesiąca, zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Po mszy św. o godz. 17.30 różaniec, następnie msza św. o godz. 18.00 a po niej Litania i procesja z Figurą Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

4. W piątek we wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego modlimy się za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach; W tym dniu na placu Jasnogórskim  o godz. 21.00 odbędzie się koncert w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II w wykonaniu znanych polskich piosenkarzy. Wstęp wolny.

 

5. W sobotę Uroczystość wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy św. niedzielny. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. W wymiarze patriotycznym jest to 100 rocznica Cudu nad Wisłą, na sumie o 11.30 modlimy się w intencji naszej Ojczyzny, za wszystkich poległych w jej obronie. W tym roku pragniemy zorganizować w sobotni wieczór Ognisko Patriotyczne na placu kościelnym. Początek o godz. 19.00, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy ognisku, pyszna grochówka wojskowa, kawa, herbata, zakończenie apelem Jasnogórskim. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich, do wspólnego radosnego świętowania.

 

6. Trwają zapisy na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę, które potrwają wyłącznie do 19 sierpnia. Pielgrzymka wyruszy w sobotę 22.08. W tym roku wyjątkowo nie ma drogi powrotnej. Zapisy w godzinach kancelaryjnych bądź w zakrystii po mszach św. Każda osoba zapisuje się indywidualnie, należy podać adres zamieszkania, pesel i telefon kontaktowy. Każda osoba musi podpisać regulamin z wytycznymi sanepidu. Koszt zapisu- 20 zł. Ze względu na pandemie liczba osób zapisanych jest ograniczona. Pielgrzymujemy w reżimie sanitarnym.

 

7. Zwracamy się z prośbą o nie zostawianie na stoliku pod chórem, bądź w kaplicy adoracji, żadnych ulotek, drukowanych kartek, dziwnych ostrzeżeń, które wprowadzają niepotrzebne zamieszanie, także nie do końca sprawdzone, bez wiedzy i zgody kapłana!

 

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie- 2 rodziny -400 zł, konto  - 1 rodzina - 300 zł, chorzy z okazji I piątku - 770 zł;

 

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

10. Życzymy błogosławionego Tygodnia, udanych urlopów i wakacji.

Dodatkowe informacje