Wiadomości Duszpasterskie: 28.06.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek -29.06 - Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła;

- w czwartek - 02.07 - Wspomnienie Matki Bożej Leśniowskiej

- w piątek - 03.07 - Święto św. Tomasza, Apostoła;

 

2. Jutro Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, w modlitwach polecamy Papieża Franciszka. Można zyskać odpust zupełny.

 

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, modlitwy o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, pierwszy piątek miesiąca, spowiedź przed ranną mszą św. i popołudniu od godz. 16.00, odwiedziny chorych od godz. 9.00, pierwsza sobota miesiąca, modlitwy ku czci Matki Bożej.

 

4. W czwartek 2 lipca przypada Odpust w Sanktuarium w Leśniowie i Pielgrzymka małżeństw, msza odpustowa o godz. 11.00. Jak co roku organizujemy także w tym dniu Marsz dla Życia, który wyruszy z naszego kościoła  o godz. 10.00. Zapraszamy asystę jak i wszystkich do licznego udziału.

 

5. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca o godz. 16.30;

 

6. Dzieci i młodzież rozpoczynają swoje wakacje, życzymy bezpiecznego czasu odpoczynku.

 

7. Informujemy iż w tym roku wyruszy z naszej parafii piesza pielgrzymka na Jasną Górę w dniach 22-24 sierpnia, z zachowaniem odpowiednich wytycznych. Z tego powodu zapisy odbędą się od 1 sierpnia do 19 sierpnia włącznie, później będzie to nie możliwe , jak w sam dzień pielgrzymki czy w drodze. Związane jest to z ubezpieczeniem, z pełną lista osób i wytycznymi sanitarnymi.

 

8. Zachęcamy do zakupienia Dębów pamięci, które są cegiełką na prace remontowe w naszej świątyni. Cena wyjściowa tej cegiełki to 50 zł, można je nabywać także w kancelarii.

 

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół, widzimy w prezbiterium jedną część stalli - drewniane, zdobione siedziska: indywidualnie - 350 zł, konto - 500 zł;

 

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

11. Życzymy błogosławionego Tygodnia, udanych urlopów i wakacji.

Dodatkowe informacje