Wiadomości duszpasterskie na X Niedzielę Zwykłą

1. W Liturgii Kościoła: jutro - wspomnienie św. Barnaby, Apostoła; we wtorek – Bł. Ludwika Rocha Gietyngiera, jednego z wielu Męczenników ostatniej wojny światowej, a zarazem naszego rodaka. W Jaroszowie we wtorek Msza św. Odpustowa o g. 18.oo z procesją przy kościele. Zapraszamy wszystkich, którzy mogą wziąć udział w tym modlitewnym spotkaniu, a szczególnie mieszkańców Jaroszowa i Zawady. W środę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Prezbitera i Doktora Kościoła. Jest to zarazem dzień imienin Ks. Bpa Antoniego Długosza. W środę – drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które ze względu na Oktawę Bożego Ciała, będzie połączone z nabożeństwem i procesją Eucharystyczną.  czwartek wspomnienie Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.
  2. Także w czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. o g. 18.oo i po niej procesja do 4 ołtarzy. Jeszcze raz zapraszamy wszystkich do udziału w tym kolejnym publicznym wyznaniu swojej wiary a także  stałe ekipy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy, zapraszamy naszą Asystę, OSP, Orkiestrę, dzieciątka do sypania kwiatków. Przypominamy: czwartek g. 18.oo. I jeszcze jedno przypomnienie: w ramach Oktawy Bożego Ciała, a więc: jutro, we wtorek i w środę, po Mszy sa.. o g. 17.oo – procesja przy kościele. Na te dni zapraszamy do udziału szczególnie ptaszynki do sypania kwiatków.
  3. W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. Jak w niedzielę; nie ma tylko Mszy św. o g. 15.3o. W tym dniu można zyskać odpust zupełny za odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Jezusowemu. W piątek nie ma postu, można spożywać potrawy mięsne.
  4. W następną niedzielę o g. 13.3o – w Czatachowie poświęcenie pól a na zakończenie Msza św. w kapliczce pw. Św. Antoniego.
  5. Przypominamy, że dzisiaj o g. 17.oo – Msza św. o trzeźwość i uwolnienie z nałogów, a po niej wszystkich zainteresowanych zapraszamy na spotkanie przy ruinach kościoła przy drodze do Jaworznika – na tzw. Laskowcu.
  6. W najbliższą sobotę nie ma spotkania kandydatów przygotowujących się do sakramentu Bierzmowania. Natomiast 23.06 obie grupy wybierają się rowerami na dzień skupienia kończący rok formacji do ss. Baranka do Choronia. Bliższe informacje podamy w następną niedzielę.
  7. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Częstochowie, a po Mszach św. zbiórka do puszek na archidiecezjalne uczelnie katolickie. Wszystkim składającym w minionym tygodniu, swoje indywidualne ofiary na prace przy kościele, z serca dziękujemy.