„Każde powołanie kapłańskie w swej najgłębszej warstwie jest wielką tajemnicą,
jest darem, który nieskończenie przerasta człowieka”  Jan Paweł II

Wielki Czwartek to dzień pamięci o Kapłanach. To również ustanowienie sakramentu Eucharystii, które związane jest z Kapłaństwem. To właśnie dziś na Ostatniej Wieczerzy Jezus ustanowił sakrament Kapłaństwa. Tam, gdzie nie ma Kapłana, nie ma Eucharystii - nie ma Mszy Świętej, nie ma Najświętszego Sakramentu. Tutaj nikt nie może zastąpić Kapłana. Eucharystia i Kapłaństwo to dar Boga dla człowieka.

Drodzy Kapłani dziękujemy za Waszą pracę w naszej Parafii. To dzięki Wam możemy przybliżać się do Chrystusa. Życzymy, aby w każdym dniu posługi duszpasterskiej towarzyszyła Wam Boża opieka, byście zawsze byli Dobrymi Pasterzami. Szczęść Wam Boże!
Nasze życzenia kierujemy także w stronę wszystkich Kapłanów pochodzących z naszej Parafii, a także wszystkich, którzy pełnili Kapłańską posługę w naszej Parafii.
Szczęść Wam Boże!