Wiadomości Duszpasterskie - 21.05.2017

W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada:
- dzisiaj rozpoczynają się Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawniej nazywane: Dni Krzyżowe).  Wczoraj po południu było poświęcenie pól i Msza św. w tych intencjach na terenie Żarek, w następną niedzielę po Mszy św. takie poświęcenie pól będzie w Jaroszowie (prosimy o przygotowanie jak co roku tych miejsc modlitwy), natomiast w Czatachowie poświęcenie będzie 18.VI. o godzinie 15.30.
– w następną niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  - w środę:  wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.
 – w piątek:  wspomnienie św. Filipa Nereusza, Prezbitera.  Jest to zarazem dzień rozpoczęcia Nowenny przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego.

– piątek: 26.V. – to także: Dzień Matki. Wszystkich kochanym mamusiom składamy najlepsze życzenia i szczególnej opieki najlepszej ze wszystkich matek,  Matki Bożej. Szczęść Boże.

- Przy wyjściu do nabycia nowy nr. tygodnika „Niedziela”.
– Za złożone osobiste ofiary na kościół z serca dziękujemy.

- We wtorek po Mszach porannych w kościele na ołtarzu będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i rozpocznie się Doba Eucharystyczna, która zakończy się w środę, krótkim nabożeństwem przed godziną 7.00. Tak jak każdego roku podajemy plan adoracji, aby Pan Jezus nawet przez chwilę nie pozostawał sam. Program adoracji jest wywieszony przy drzwiach wyjściowych, w gablocie i na stronie internetowej parafii. Bardzo serdecznie zachęcamy i zapraszamy na taką osobistą modlitwę i rozmowę z Panem Bogiem.

- Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w najbliższy czwartek na osobistą adorację w ciągu całego dnia w Kapicy Najśw. Sakramentu, a w następną niedzielę po Mszy św. o g. 17.00 , wszystkich członków Koła Przyjaciół na spotkanie w sali parafialnej.