Wiadomości Duszpasterskie: 07.05.2017

- W tym tygodniu w Liturgii Kościoła przypada:
 jutro – przypada Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika, jednego z głównych Patronów Polski. Msze św. o g. 7.00, 8.00, 17.00
i 18.00. Równocześnie na Laskowcu przy ruinach kościoła pw. Św. Stanisława, jak co roku spotkanie, które rozpocznie się o g. 17.20, następnie Nabożeństwo Majowe prowadzone przez Braci Paulinów i ok. 18.00 Msza św. Zapraszamy bardzo serdecznie.  Jak każdego roku można skorzystać z darmowego przejazdu w obie strony. Bus będzie podstawiany na parkingu przy Sanktuarium w Leśniowie i przy kościele parafialnym. Szczegóły są podane na stronie Urzędu Miasta.

– Od soboty: 13.V. rozpoczyna się cykl comiesięcznych (aż do października)- Nabożeństw Fatimskich. Pierwsza część jest o g. 17.30, następnie Msza św. z homilią a po niej II cz. Nabożeństwa z procesją wokół kościoła, jeżeli pogoda na to pozwoli.  Tradycyjnie możemy napisać swoje prośby i podziękowania do Matki Bożej i złożyć je w koszyczku pod chórem, będą odczytywane w tej drugiej części Nabożeństwa. To także dokładnie 100. rocznica objawień fatimskich.

- Przy wyjściu do nabycia nowy nr. tygodnika „Niedziela”, a w zakrystii jest jeszcze kilka egzemplarzy  czasopisma dla dzieci:  „Tęcza”.

– Za złożone osobiste ofiary na kościół z serca dziękujemy. W minionym tygodniu uczynili to: po 100 zł. – 2 os; oraz chorzy przy okazji posługi duszpasterskiej w I piątek m-ca łącznie – 900 zł. Bóg zapłać.

- Kandydaci do S. Bierzmowania w najbliższą sobotę wznawiają swoje spotkania. Na godz. 10.00 przychodzą III klasy Gimnazjum i szkoła średnia przynosząc ze sobą indeksy z podpisem katechety o uczestnictwie na lekcjach religii oraz rodziców.

- Dzieci klas trzecich, przygotowujące się do I Komunii św., od jutra rozpoczynają próby w kościele o g. 18.30. Jutro na tą godzinę przychodzą klasy A i C, a we wtorek na 18.30 – klasy B i D oraz uczniowie szkoły w Zawadzie.
W najbliższy czwartek po odbiór strojów w sali  parafialnej na g. 15.00 – przychodzą chłopcy, a na g. 16.00 – dziewczynki.
 Przypominamy rodzicom, że ostatnie spotkanie przed Komunią św. będzie w następna niedzielę po Mszy św. o g. 10.00. Prosimy aby chociaż jeden z rodziców był obecny.

- Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre zaprasza jutro na wieczorną adorację w Kaplicy Najświętszego Sakramentu po ostatniej Mszy św., czyli ok. 18.30.

- Natomiast Akcja Katolicka na podobną adorację zaprasza w najbliższy piątek także o g. 18.30.