Wiadomości Duszpasterskie: 03.03.2024

1. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś i w każdą niedzielę Wielkiego Postu
o 16.30, z możliwością ucałowania relikwii Krzyża Świętego. Droga Krzyżowa dla dzieci w piątek
o 16.15 oraz dla dorosłych o 17.30 również z ucałowaniem relikwii. Msze św. poranne w piątki Wielkiego Postu odprawiane są w kaplicy Krzyża Świętego.

2. W zakrystii są do nabycia paschaliki w cenie 10 zł.

3. Jutro święto św. Kazimierza, Królewicza. Po Mszy św. wieczornej Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” zaprasza na adorację do kaplicy.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca - modlitwy o powołania po Mszy św. wieczornej.

5. W piątek w godzinach wieczornych rozpoczyna się inicjatywa „24 godziny dla Pana”. Będzie trwała przez całą noc i zakończy się o godz. 19.00 w sobotę. W naszej okolicy w tym czasie będzie możliwość adoracji i spowiedzi w kościele św. Andrzeja Boboli w Myszkowie. Nasz dekanat ma dyżur w konfesjonale w sobotę od 8.00 do 11.00.

6. Również w piątek - 8 marca - przeżywamy Światowy Dzień Kobiet. Z tej okazji zapraszamy na koncert do salki parafialnej w przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej ok. 18.00. Dedykujemy ten koncert wszystkim Paniom z naszej parafii. Koncert poprowadzi p. Mariola Mazur i p. Janusz Ochocki - artyści z naszej parafii.

7. Dziękujemy za zainteresowanie tematem zwiedzania starej plebanii i za wydane opinie. Zaobserwowaliśmy, że odwiedziły ten budynek trzy osoby w ciągu tygodnia. Po lewej stronie kościoła można zobaczyć obraz św. Barbary. Planujemy jego odnowienie - koszt wyniesie około
40 tyś. zł.

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: na konto jedna rodzina - 600 zł., od chorych 1840 zł.

9. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

10. Zachęcamy do śledzenia strony naszej parafii na Facebooku, gdzie codziennie ukazują się rozważania słowa Bożego autorstwa różnych osób i wspólnot skupionych wokół naszej parafii.

11. Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!