Wiadomości Duszpasterskie: 28.01.2024

1. Dziś po Różańcu i Mszy św. wieczornej w intencji Ojczyzny odbędzie się w salce katechetycznej spotkanie świąteczne dla Akcji Katolickiej, Żywego Różańca, Koła Przyjaciół Radia Maryja i Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre”. Od jutra wracamy do zwyczajowego porządku Mszy św. w dni powszednie, czyli o godz. 7.00, 17.00 i o 18.00.

2. W środę - 31.01. - wsp. św. Jana Bosko, kapłana. W czwartek - 01.02. - przypada pierwszy czwartek miesiąca i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

3. W piątek - 02.02. - święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 8.00, 17.00 i o 18.00; w Jaroszowie - o 16.00. Jest to 12. rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi Metropolity Częstochowskiego. W modlitwach polecamy Bogu Jego osobę i służbę Kościołowi. Spowiedź pierwszopiątkowa przed Mszą św. poranną i od godziny 16.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Jest to również Dzień Życia Konsekrowanego - modlimy się za ojców, braci i siostry zakonne, zwłaszcza nasze Rodaczki. Zbiórka pieniężna do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych.

4. Sobota - 03.02. - to wspomnienie św. Błażeja - udzielamy błogosławieństwa świecami, tzw. błażejkami. Modlitwy pierwszosobotnie po Mszy św. porannej.

5. W najbliższą niedzielę zmiana tajemnic różańca na nabożeństwie przed Mszą św. wieczorną.

6. Bóg zapłać za ofiary potrzeby kościoła.

7. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

8. Dzieci i młodzież rozpoczęły ferie zimowe. Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a dzieciom, młodzieży i nauczycielom udanego i bezpiecznego czasu wypoczynku!