Wiadomości Duszpasterskie: 06.12.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- W poniedziałek - 07.12 - Wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła;

- We wtorek - 08.12 - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;

2. Dziś  pierwsza niedziela miesiąca o godz. 16.30 różaniec i zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca.

3. W Adwencie zapraszamy na roraty rano o godz. 7.00 i popołudniu o godz. 17.00 z krótką homilią do Słowa Bożego. Zapraszamy do wspólnego czuwania. Dzieci z klasy 3 zapraszamy na mszę św. Roratnią wraz z rodzicami.

4. W poniedziałek Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre zaprasza na adorację do kaplicy po mszy św. o godz. 18.00.

5. We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 17.00 z aktem poświęcenia Kościoła i świata Niepokalanemu Sercu NMP i o godz. 18.00.

6. Zapraszamy do zakupu świec Caritas na stół wigilijny. Świeca duża - 15 zł., mała - 7 zł.

7. Caritas przeprowadza akcję „ Wyciągnij rękę do ubogiego”. Do 20 grudnia, w kościele wyłożone jest specjalne pudełko, do którego można włożyć dary dla biednych: żywność, artykuły chemiczne, nowe skarpety i czapki. W okresie zimowym produkty trafią do najbardziej potrzebujących. Zapraszamy do włączenia się w tę akcję.

8. Pan Organista w tym tygodniu kończy roznoszenie opłatków w reżimie sanitarnym. Dziękujemy za życzliwość i składane ofiary.

9. Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi o. Jacek Toborowicz -przeor Sanktuarium w Leśniowie. Potrwają do wtorku włącznie. Spowiedź będzie każdego dnia przed mszą św., nie będzie księży z dekanatu.

9. Zachęcamy do nabycia płyt CD „Wobec piękności Bożej”, w wykonaniu polskich sióstr Karmelitanek Bosych z Islandii. W tej wspólnocie są 4 siostry z naszej parafii, kupując tę płytę wspieramy  ich klasztor. Cena płyty to 30 zł, ale pamiętajmy, że jest to cegiełka na rzecz klasztoru, jest to cena wyjściowa. Piękne pieśni kontemplacyjne mogą być świetnym prezentem na święta.

10. Zbliżają się Święta i tradycyjna Wizyta Duszpasterska. W tym roku ze względu na pandemie, zgodnie z wytycznymi z kurii, odwiedziny są uzależnione od wyraźnego wcześniejszego zaproszenia kapłana z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

11. Bóg zapłać za ofiary na kościół: indywidualnie -  2 rodziny - 200 zł, konto - 2 rodziny - 600 zł.

12. W minionym tygodniu zmarła: + Stanisława Sikora, l. 85 - pogrzeb we wtorek o godz. 13.00

13. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela, życzymy błogosławionego Tygodnia.