Wiadomości Duszpasterskie: 23.02.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w środę - 26.02 - Środa Popielcowa;

2. We wtorek ostatni dzień karnawału - ostatki.

3. W Środę Popielcową -26 lutego - rozpoczynamy Wielki Post, w tę środę odbywa się poświęcenie popiołu z gałązek palmowych poświęconych w roku ubiegłym oraz obrzęd posypania głów popiołem na każdej Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00, w Jaroszowie o godz. 17.00. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły co do ilości i jakości spożywanych pokarmów.

4. Rozpoczynają się i trwają do I Niedzieli Wielkiego Postu Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Także Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu.

5. W piątki Wielkiego Postu odprawiamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 16.15 dla dzieci i o 17.30 dla dorosłych, a w niedzielę nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 16.30 z kazaniem pasyjnym. Za uczestnictwo  w powyższych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

6. W czasie Wielkiego Postu zachęcamy do praktykowania Jałmużny wielkopostnej.  Os środy popielcowej pod chórem znajdować się będą skarbonki, zbierane przez cały okres postu ofiary złożymy na ołtarzu bocznym w Niedzielę Palmową.

7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca i zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca.

8. W przyszłą niedzielę 1 marca obchodzony jest Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Na mszy św. o 11.30 będziemy się modlić za żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, którzy zginęli w obronie Ojczyzny. W asyście harcerzy złożymy kwiaty pod tablicą upamiętniającą żołnierzy Armii Krajowej w Żarkach znajdującej się przy wejściu do kościoła. Zachęcamy do wspólnej modlitwy i przybliżenia sobie postaci ważnych dla naszej społeczności.

9.Również w przyszłą niedzielę do naszej parafii przyjedzie Misjonarz Miłosierdzia-  ks. Prałat Stanisław Gębka, wygłosi Słowo Boże prosząc o wsparcie dla ewangelizacji braci w Kazachstanie. Po mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.

10. Bóg zapłać za ofiary na kościół;

11. Dnia 7 czerwca organizowany jest pociąg pielgrzymów do Warszawy na beatyfikację ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Osoby chętne proszone są o zapisywanie się w celu zamówienia miejscówek.

12. W minionym tygodniu zmarli: + Danuta Brzozowska, l.87; + Adolf Jon, l. 85 - pogrzeb jutro o godz. 14.00.

13. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”.

14.  Życzymy błogosławionego tygodnia.