Wiadomości Duszpasterskie: 12.05.2024

1. Trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego w czasie nabożeństw majowych: codziennie po Mszy o 17.00 a w niedziele o 16.30. Przy wychodzeniu z kościoła można nabywać ciasto, przygotowane przez rodziny dzieci ze Scholi i wspólnoty Dzieci Maryi, z którego dochód przeznaczony jest na zakup strojów dla tych wspólnot.

 

2. W poniedziałek - 13.05. - przypada wspomnienie NMP Fatimskiej. Nabożeństwo fatimskie rozpocznie się o godz. 17.30 różańcem, następnie Msza św. a po niej procesja z figurą wokół kościoła ze śpiewem litanii do Matki Bożej. Pod chórem będzie można składać intencje do modlitwy różańcowej.

 

3. We wtorek - 14.05. - święto św. Macieja, Apostoła; w czwartek - 16.05. - święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.

 

4. W najbliższy trzeci piątek miesiąca Msza o Miłosierdziu Bożym o 17.00.

 

5. W najbliższą sobotę w naszej parafii odbędzie się czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Szczególnie zapraszamy młodzież, która w zeszłym roku przyjęła bierzmowanie - za nich będziemy się szczególnie modlić podczas Eucharystii. Czuwanie rozpocznie się Mszą Wigilii Zesłania Ducha Świętego o godz. 18.00. Dalszy plan obejmuje śpiew Nieszporów, konferencję, nabożeństwo wielkanocne - Drogę Światła, krótką adorację Najświętszego Sakramentu oraz śpiewaną Godzinę Czytań. Zapraszamy do udziału
w całości tego nabożeństwa, albo choć w niektórych punktach. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

 

6. Próba dla dzieci pierwszokomunijnych w czwartek o 15.30. Wszystkie dzieci komunijne zapraszamy na nabożeństwo majowe w środę po Mszy św. o 17.00.

 

7. Ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa, zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 20 maja (przyszły poniedziałek) po wieczornej Mszy św., czyli
ok. 18.30. W miłej atmosferze przy herbatce i ciastku będzie można bliżej poznać charyzmat ruchu i zadać pytania.

 

8. Informujemy, że piesza pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku wyruszy 17 sierpnia. Prosimy
o zgłaszanie się osób, które chciałyby pomóc w kierowaniu ruchem.

 

9. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

10. W minionym tygodniu odszedł od nas: + Tadeusz Kruczyk, l. 78 - we wtorek o 13.30 odbędzie się jego pogrzeb. Wieczny odpoczynek…

 

11. Życzymy Wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia!

Dodatkowe informacje