Wiadomości Duszpasterskie: 15.12.2019

1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości (Gaudete). Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.

2. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy czas Rekolekcji Adwentowych, które poprowadzi o. Adam Piaskowski  -salezjanin. Rekolekcje trwają do środy włącznie. Msze św.  o godz. 8.00 i 17.00. W środę dzień spowiedzi - rano o d 7.30 do 9.00, w Jaroszowie od 15.30 i msza św. o godz. 16.00 i w Żarkach popołudniu od 16.00 do 18.00. Zachęcamy do licznego udziału. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatni moment.

3. W piątek przypada 3 piątek miesiąca. Ze względu na roraty z dziećmi, koronka i Msza o Miłosierdziu Bożym na mszy św. o godz. 18.00

4. Pragniemy przed świętami udekorować choinki przy krzyżu na placu kościelnym. Zachęcamy dzieci do wykonania ozdób, które wspólnie zawiesimy w 4 niedziele adwentu (22.12) po mszy św. o godz. 10.00

5. Zachęcamy do kupna świec Caritas na stół wigilijny. Świeca duża - 15 zł., mała - 7 zł., naszego parafialnego kalendarza na 2020 rok - 5 zł. Także obrazki z wizerunkiem bł. Ks. Ludwika Rocha Gietyngiera. Można nabyć także w zakrystii opłatek na stół wigilijny.

6. Ministranci pragną rozprowadzać także sianko pod stół wigilijny wraz z figurką Jezusa, fundusze przeznaczone są na ich działalność. Cena - dobrowolna, od 3 zł.

7. Bóg zapłać za ofiary na tacę inwestycyjną,  na kościół: złożyły 2 rodziny - 200 zł,

8. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”. Od nowego roku nowa szata graficzna i nowa cena 6 zł.

9.  Życzymy Błogosławionego tygodnia. Dobrego przeżywania czasu Adwentu.