Ogłoszenia Duszpasterskie 24.05.2015r.

Wiad. Duszpasterskie –  Uroczystość Zesłania Ducha Św.  – 24. 05. 2015

- Dzisiaj rano zakończyliśmy adorację Najświętszego Sakramentu w ramach Doby Eucharystycznej, a po pierwszej Mszy św. rozpoczęliśmy czterdziesto-godzinne nabożeństwo, które potrwa do jutra do g. 17.00. Przerwy będą tylko w czasie odprawianych Mszy świętych. Na adorację zapraszamy o każdej porze dnia. Dzisiaj adorację zakończymy o godz. 21.00 Apelem Maryjnym. Dniem dzisiejszym kończy się Okres Wielkanocny, choć zwyczajowo w Polsce możemy jeszcze do następnej niedzieli: Trójcy Świętej, wypełnić obowiązek spowiedzi wielkanocnej. W dniu dzisiejszym możemy zyskać odpust zupełny, jeżeli będziemy pobożnie uczestniczyli w śpiewie lub recytacji hymnu: „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Dzień dzisiejszy to także dzień modlitw za Kościół w Chinach.

- W Liturgii Kościoła w tym tygodniu: jutro – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. jutro o g. 7.00; 8.00; 17.00 i 18.00. We wtorek – wspomnienie: św. Filipa Nereusza, Prezbitera; w czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, a zarazem to rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego. Prosząc Pana Boga o dar jego beatyfikacji, uczmy się od niego zawierzenia swego życia Matce Bożej; w piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy.

- W przyszła niedzielę: Uroczystość Trójcy Świętej, a na Mszy św. o g. 11.30 dzieci klas II przystąpią do I Komunii św. Wszystkich, którzy najczęściej przychodzą do kościoła na tę godzinę, przepraszamy i prosimy, aby wyjątkowo za tydzień wybrali inną Mszę św., ponieważ wszystkie miejsca siedzące będą zajęte przez dzieci komunijne i ich rodziny. Dziękujemy. Spowiedź dla klas II i ich rodzin – w najbliższy piątek od g. 16.00.

- Rocznica I Komunii św. – za dwa tygodnie też na Mszy św. o g. 11.30.

- We wtorek – Dzień Matki. Wszystkim kochanym mamusiom składamy najlepsze życzenia i szczególnej opieki tej jedynej Matki – Matki Bożej,
a na pewno w tym dniu swoim mamom, życzenia złożą wszystkie ptaszynki.

- Wszystkim składającym swoje osobiste ofiary na rzecz prowadzonych prac gospodarczych a szczególnie na cmentarzu, jak zawsze z serca dziękujemy.

- Na środę rodziny dzieci klas II, przygotowały ekipę do sprzątania kościoła przed uroczystością I Komunii św. Już z góry im za to dziękujemy, bo jak co roku grupa rodzin dzieci komunijnych podejmuje się dokładnego sprzątania naszej świątyni. W tym roku, po tych powoli kończących się pracach w kościele związanych z instalacją elektryczną – to sprzątanie ma swoją wartość. Bóg zapłać.

- Rodzina różańcowa z Leśniowa organizuje dwudniową pielgrzymkę autokarową: 13 i 14. VI – sobota, niedziela, m.in. do Dębowca, Dukli, Komańczy i Przemyśla. Koszt: 180 zł. (w tym są: 2 obiady, śniadanie i nocleg). W zakrystii można uzyskać informacje na temat kontaktu z organizatorami.

- Jeszcze raz przypominamy o możliwości wyjazdu dzieci w miesiącach wakacyjnych na kolonie organizowane przez Caritas naszej Archidiecezji: w Dźwirzynie, Olsztynie k/Częstochowy i w Poniku k/Janowa. Karty zgłoszeniowe i szczegóły można uzyskać w zakrystii i u pani Haliny Pink.

- Poświęcenie pól w Jaroszowie, będzie za dwa tygodnie: 7 czerwca po Mszy św. odprawianej o g. 8.45, a w Czatachowie za trzy tygodnie: 14 czerwca o g. 14.30 – jak zwykle rozpoczynając na początku wioski i zakończenie
Mszą św. w Kapliczce.  Odpust w Jaroszowie też w tym samym dniu tzn.
14 czerwca, jak zawsze o g. 11.00.

- Szczegóły ogłoszenia Urzędu Miasta i Gminy Żarki, dotyczące usuwania pokryć dachowych z azbestu są wywieszone w gablocie.