Wiadomości Duszpasterskie: 24.09.2023

1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W modlitwie prosimy o zachowanie wiary naszych rodaków za granicą.

 

2. We wtorek modlitewne spotkanie w Myszkowie na Mijaczowie przy relikwiach bł. Rodziny Ulmów. Dekanat żarecki prowadzi o 20.00 różaniec. Plan wywieszony w gablocie ogłoszeń. Chętnych zapraszamy do wyjazdu - indywidualnie lub można się zgłaszać do duszpasterzy.

 

3. W środę wspominamy św. Wincentego a Paulo, kapłana. W czwartek wspomnienie
św. Wacława, męczennika. Jest to dzień solenny naszego Ks. Abp. Wacława Depo, którego polecamy naszej modlitwie. W piątek święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
W sobotę wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

 

4. W piątek po Mszy św. wieczornej (ok. 19.00) na plebani odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej i Rady Parafialnej - serdecznie zapraszamy.

 

5. W sobotę wyruszamy na parafialny wyjazd pielgrzymkowo-turystyczny do Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa. Zabieramy Was wszystkich - oczywiście duchowo, stąd na stoliku pod chórem jest wystawiona skrzynka, do której można wrzucać kartki z intencjami, które w czasie tej pielgrzymki będziemy omadlać. Dzisiaj, ewentualnie najpóźniej do wtorku włącznie należy potwierdzić swój wyjazd regulując opłatę w kwocie 70 zł. oraz dostarczając swój numer PESEL. Jeśli ktoś tego nie zrobi do wtorku, na jego miejsce zostaną wpisane osoby z listy rezerwowej. Zbiórka o 6.45 na parkingu na początku ul. Koziegłowskiej. W planie będzie też czas na zakupienie obiadu, śniadanie i kolacja we własnym zakresie. Powrót w godzinach późno wieczornych.

 

6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się w kościele w poniedziałek
o godz. 19.00.

 

7. Bóg zapłać za ofiary na kościół - 4 rodziny - 800 zł., na konto 1 rodzina tysiąc zł.

 

8. Zachęcamy do nabycia i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela oraz Magazynu w cenie 15 zł.

 

9. Dziś przeżywamy 50 r. śm. ks. Zygmunta Flisowskiego, byłego proboszcza naszej parafii. Wieczny odpoczynek…

 

10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

 

Dodatkowe informacje