Wiadomości Duszpasterskie - XXIX Niedziela Zwykła - 21.10.2012

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu - w poniedziałek: wspomnienie - Bł. Jana Pawła II, Papieża.
  2. We wtorek - przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Miało to miejsce 16.X.1978 r. Dziękując Panu Bogu za beatyfikację Ojca św. Jana Pawła II, będziemy się modlić o jego kanonizację.
  3. Zbiórka do puszek w ubiegłą niedzielę, z racji Dnia Papieskiego na pomoc w nauce dla biednej a uzdolnionej młodzieży - w naszej parafii dała kwotę : 3418,51 zł. z tego 2051,10 zł. zebrano przy kościele w Leśniowie. Wszystkim, którzy wsparli to dzieło, w imieniu młodych dziękujemy.
  4. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbiórki złomu i makulatury. Szczególne słowa podziękowania składamy na ręce właścicieli pojazdów, którymi przewożono ofiarowane materiały do punktów skupu, a są to: pani Maria Skorek, panowie: Stanisław Wieczorek, Ireneusz Maślankiewicz, Ryszard Kaczmarzyk, Jerzy Lamch i Michał Socha. Dziękujemy także tym, którzy w tej zbiórce jeżdżąc tymi pojazdami pomagali fizycznie swoją pracą: panom: Janowi Maślankiewiczowi, Tomaszowi Socha, Tadeuszowi i Sławkowi. Dziękujemy także uczniom naszego Gimnazjum, którzy po swoich zajęciach szkolnych przeznaczyli kilka godzin na pomoc w tej zbiórce. Jeszcze raz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie, w całą logistykę tego przedsięwzięcia, także sołtysom Jaroszowa, Zawady i Czatachowy - składamy wyrazy wdzięczności. Makulatury zebrano prawie 7,5 tony, a złomu 12 ton 860 kg. Dzięki życzliwości właścicielom punktów skupu, którzy znając cel zbiórki, dali korzystne ceny - łącznie uzyskaliśmy kwotę prawie 13.000 zł. Szczerze mówiąc przerosło to nasze wszelkie przewidywania. Jeszcze raz wszystkim z całego serca dziękujemy. Ponieważ są pytania czy jeszcze można coś dostarczyć w ramach tej zbiórki i padły propozycje aby taką akcję wpisać na stałe w kalendarz naszej parafii, chcemy zaproponować by taka zbiórka miała miejsce raz w roku - w pierwszej połowie września. A więc jeżeli ktoś zechce przez okres roku gromadzić złom i makulaturę w miejscu, w którym nie będzie to przeszkadzać - to z góry dziękujemy, bo jak tegoroczna akcja pokazała, bez uszczuplania domowego budżetu, można bardzo konkretnie pomóc w dalszych pracach przy naszej świątyni. Takimi małymi krokami chcemy
  5. czynić przygotowania do 500-lecia istnienia naszego kościoła. A ma to mieć miejsce w 2022 r.
  6. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim wspierającym nasze wspólne wysiłki na ratowanie i upiększanie tego zabytkowego Domu Bożego.
  7. W najbliższą sobotę spotkanie przygotowujących się do S. Bierzmowania — grupa starsza. Ks. Proboszcz dziękuje młodzieży młodszej i starszej grupy oraz Ks. Prefektom, za porządkowanie w dniu wczorajszym cmentarza grzebalnego, przed Uroczystością Wszystkich św. Bóg zapłać.
  8. Już dzisiaj przypominamy, że 1 listopada na cmentarzu o g. 10.00 rozpocznie się procesja z wypominkami jednorazowymi a ok. 11.00 Msza Św. Wypominki za zmarłych, będzie można także składać na cmentarzu w najbliższą sobotę i niedzielę oraz samą Uroczystość Wszystkich Świętych.
  9. Nasza doroczna Uroczystość Odpustowa - w następną niedzielę. Jeżeli tylko to możliwe, byśmy mogli dokonać wyboru Mszy św. — to bardzo serdecznie zapraszamy na Sumę na g. 12.00. Przewodniczyć będzie Ks. Biskup Jan Wątroba, który dokona także poświęcenia figur, nowych okien i odnowionej elewacji kościoła. Tradycyjnie liczymy na obecność całej Asysty, Orkiestry, OSP, Chóru Mieszanego, w sposób szczególny dzieci klas II oraz jak najwięcej dziewczynek sypiących kwiatki w czasie końcowej procesji.