Wiadomości Duszpasterskie – XXVIII Niedziela Zwykła – 14. 10. 2012

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu – w poniedziałek wspomnienie – św. Teresy z Avila, Dziewicy i Doktora Kościoła; we wtorek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w środę św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika; w czwartek wspomnienie św. Łukasza, Ewangelisty - dzień modlitw za służbę zdrowia;  w sobotę – św. Jana Kantego, Prezbitera.
  2. We wtorek – przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Miało to miejsce 16 X 1978 r. Dziękując Panu Bogu za beatyfikację Ojca św. Jana Pawła II, będziemy się modlić o jego kanonizację.
  3. Dzisiaj w Dniu Papieskim po Mszach św. w całej Polsce - zbiórka do puszek na pomoc w nauce dla biednej a uzdolnionej młodzieży.
  4. Informacja dotycząca zbiórki złomu i makulatury. Mieszkańców Jaroszowa, Zawady i Czatachowy, jeszcze raz prosimy aby w ciągu dwóch najbliższych dni zgłosili do sołtysów w swoich miejscowościach, ile kg. makulatury lub złomu, chcą i mogą przeznaczyć na chociaż częściowe pokrycie kosztów związanych z remontem i malowaniem elewacji kościoła. Prosimy by makulatura była powiązana i przygotowana np. w formie paczki, a złom złożony najbliżej jak to możliwe furtki lub bramy pod którą podjedzie samochód. Zbiórka w tych trzech miejscowościach będzie w najbliższą środę od g. 14.00, rozpoczynając od Jaroszowa. Kierowca najpierw podjedzie do sołtysa w danej miejscowości, i w oparciu o zgłoszone adresy będzie podjeżdżał do konkretnych posesji. Jeżeli to tylko możliwe, to prosimy aby ktoś z domowników pomógł w załadunku.. Natomiast mieszkańców Żarek jeszcze raz prosimy aby także do wtorku do godzin wieczornych zgłaszali w zakrystii lub  na plebanii swoją ofertę, podając imię, nazwisko, adres i w przybliżeniu w kilogramach ilość przygotowanego złomu czy makulatury. Zbiórka w tej części parafii będzie miała miejsce również w środę (w razie potrzeby również w czwartek) od g. ok. 14.00 także w oparciu o podane adresy. Wszystkim, którzy zechcą się włączyć w tę akcję i w ten sposób pomóc parafii z góry dziękujemy.
  5. W najbliższą sobotę - wszystkich chętnych a szczególnie, tak jak każdego roku, młodzież przygotowującą się do S. Bierzmowania, zapraszamy do sprzątania cmentarza – na g. 10.00. Ci którzy mają  narzędzia pracy jak: sekatory, siekiery, grabie – prosimy by przynieśli je ze sobą. Zabierzmy ze sobą robocze rękawice i odpowiedni strój.
  6. W następną niedzielę ofiary na tacę są przeznaczone na prowadzone prace. Dziękujemy wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom, którzy na ten cel składali swój dar serca ale prosimy nadal o taką pomoc, gdyż do całkowitego wypłacenia pozostało nam ok. 150 tys. zł. Spłata jest w prawdzie rozłożona na raty (do końca stycznia przyszłego roku i tu bardzo liczymy na nasze ofiary przy okazji kolędy) jednak spłaty musimy dokonywać systematycznie co miesiąc. Za to co dotychczas szczególnie przez ostatnie 3 lata udało się wykonać, dzięki Waszej niekwestionowanej pomocy – jako proboszcz, całym sercem dziękuję Panu Bogu. Trudno uwierzyć, że było to możliwe bez żadnych dotacji państwowych. Jeszcze raz niech Dobry Bóg wszystkim Wam za to wynagradza. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich na Mszę św. odpustową za dwa tygodnie – 28 X na g. 12.oo po której ks. bp Jan Wątroba dokona poświęcenia tych prac.
  7. W tym tygodniu planowane jest zakończenie prac w Kaplicy Adoracji, co oznacza zakończenie wszystkich prac prowadzonych na zewnątrz kościoła w tym roku.
  8. W niszach fasady kościoła ustawione zostały, odnowione już kilka lat temu kamienne figury. Stanowią one nie tylko dekorację, ale ożywiają tą część kościoła i zapraszają do wejścia na modlitwę. Inne, dwie odnowione kilka lat temu drewniane rzeźby, po konsultacjach z konserwatorem zabytków, będą ustawione w jednej z kaplic w kościele.
  9. W zakrystii lub na plebanii można zgłaszać imiona naszych bliskich zmarłych, których chcemy polecić modlitwie Kościoła w tegorocznych wypominkach. Dla ułatwienia, jak w latach poprzednich, księża będą dyżurować także na cmentarzu grzebalnym w ostatnią sobotę i niedzielę października oraz w Uroczystość Wszystkich Świętych.