Wiadomości Duszpasterskie – XXVII Niedziela Zwykła – 07.10.2012

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu – we wtorek: wspomnienie – Bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa; a w sobotę – Bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera.
  2. Dzisiaj we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, zapraszamy na Nabożeństwo, które będzie o g. 16.30, jednak nie będziemy ustawiać ołtarzy na zewnątrz lecz całe nabożeństwo będzie w kościele. Po zakończeniu – krótkie spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca, po którym członkowie Koła Przyjaciół Radia Maryja swoje spotkanie będą mieć w sali parafialnej.  Natomiast dzieci klas II, pozostaną w kościele i otrzymają pierwszą pamiątkę komunijną – poświęcone różańce.
  3. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Jak co roku możemy w formie składanej żywności do kosza, który będzie od jutra ustawiony przy bocznym ołtarzu św. Anny, pomóc będącym w trudnej sytuacji.  Natomiast Ks. Rektor WSD w Cz-wie kieruje do wszystkich mieszkańców naszej Diecezji krótkie słowo. Dlatego też wszyscy, którzy zechcą i będą mogli, wychodząc dzisiaj z kościoła złożyć swój dar serca do puszki – z góry dziękujemy.
  4. W tym tygodniu w sobotę – ostatnie Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczęcie o g. 17.30 a zakończenie procesją, jeśli pozwolą warunki pogodowe. Jak zwykle możemy napisać swoje prośby i podziękowania.
  5. W następną niedzielę jak słyszeliśmy z listu Episkopatu, przypada już z kolei: XII Dzień Papieski. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc uzdolnionej a ubogiej młodzieży.
  6. Planowaną zbiórkę złomu i makulatury – chcemy przeprowadzić po następnej niedzieli czyli po 15.X.  Mieszkańców: Jaroszowa, Zawady i Czatachowy, prosimy aby w ciągu tego najbliższego tygodnia zgłosili do sołtysów swoją ofertę co chcą przeznaczyć na chociaż częściowe pokrycie kosztów remontu kościoła parafialnego, podając chociaż w przybliżeniu, ile kg. makulatury lub złomu, mogą przeznaczyć na powyższy cel. Prosimy by makulatura była powiązana i przygotowana np. w formie paczki, a złom złożony najbliżej jak to możliwe furtki lub bramy pod którą podjedzie samochód.  Zbiórka w określonym dniu, będzie w godzinach popołudniowych tzn. od g. 16.00. Dokładną datę, dzień zbiórki będą znali sołtysi. Jeżeli będzie taka potrzeba, to zbiórkę znów w określony dzień będziemy mogli powtórzyć. Natomiast mieszkańców Żarek i przeciwległej części parafii, prosimy aby w ciągu tego tygodnia zgłaszali w zakrystii lub  na plebanii swoją ofertę, podając imię, nazwisko, adres i w przybliżeniu w kilogramach ilość przygotowanego złomu czy makulatury. Dokładną datę i godziny zbiórki, podamy w następną niedzielę.
  7. W najbliższą sobotę  nie ma spotkania przygotowujących się do S. Bierzmowania. Natomiast tak jak co roku będziemy wraz z kandydatami do Bierzmowania, sprzątać teren cmentarza grzebalnego. Młodzież z jednej i drugiej grupy, w odpowiednich strojach umożliwiających prace oraz ci którzy mają z narzędziami pracy jak: siekiery, grabki – zbierają się za dwa tygodnie [sobota] przy bramie wejściowej na cmentarz.
  8. W następną niedzielę - na Sumę o g. 11.30 z racji Dnia Nauczyciela, zapraszamy wszystkich nauczycieli aktualnie pracujących i czcigodnych emerytów,  a o g. 17.00 Msza św. o uwolnienie z nałogów i trzeźwość w naszych rodzinach.
  9. Wszystkim solenizantom miesiąca października składamy najlepsze życzenia.
  10. Ponieważ niektórzy już to czynią, informujemy, że od dzisiaj możemy podawać imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych, których pragniemy polecić modlitwie Kościoła w tegorocznych wypominkach. Ofiary są takie jak przez ostanie lata: roczne – 30 zł. od osoby; półroczne – 15 zł.; kwartalne – 8 zł.; a oktawalne i jednorazowe – ofiara dowolna. Jeżeli będziemy sami pisali, to mamy prośbę aby imiona podawać w pierwszym przypadku np. nie – za Jadwigę – tylko: Jadwiga; nie Antoniego- tylko: Antoni. Jeżeli jest więcej imion o tym samym nazwisku, wystarczy podać wszystkie imiona a nazwisko napisać tylko raz.

W ubiegłym m-cu odeszli do wieczności: Felicja Buchman, Waldemar Kuchta, Grzegorz Radosz, Marian Biały, Otolia Gawęda i Helena Morawiec. Polecając ich Bożemu Miłosierdziu, módlmy się; „Wieczny…”