Wiadomości Duszpasterskie – XXVI Niedziela Zwykła – 30.09.2012

1. W Liturgii Kościoła w tym tygodniu – w poniedziałek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła; we wtorek: wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów; w czwartek: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w piątek: św. Faustyny Kowalskiej, Zakonnicy.
  2. W tym tygodniu przypada – I czwartek m-ca: dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne; I piątek – do południa odwiedziny u chorych a po południu okazja do comiesięcznej spowiedzi i Komunii św. ; oraz I sobota m-ca – o g. 21.00 Apel Maryjny.
  3. Od jutra rozpoczynamy piękne, tradycyjne nabożeństwa różańcowe. W tygodniu dzieci uczestniczą w nabożeństwie o g. 16.15, równocześnie biorąc udział w konkursie różańcowym a dorośli i młodzież o g. 17. 30. W niedziele nabożeństwo dla wszystkich grup wiekowych o g. 16.30.
  4. A teraz informacja dla rodziców i ich dzieci z klas II, przygotowujących się do I Komunii św. Na pierwsze spotkanie, które będzie w następną niedzielę – 7.X. – przychodzimy na g. 16.30 – czyli na nabożeństwo różańcowe i uczestniczymy we Mszy św. o g. 17.00, po której będzie rozdanie poświęconych różańców. W czasie nabożeństwa będzie procesja do 5 ołtarzy. Prosimy o pomoc w ustawieniu i przygotowaniu tych ołtarzy.
  5. Comiesięczna godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy wystawienia Pana Jezusa, będzie od m-ca X. prowadzona nie jak dotychczas w I piątki, lecz w każdy I poniedziałek m-ca od g. 18.30. Czyli jutro zapraszamy pierwszy raz po przerwie wakacyjnej, ale nie do kaplicy lecz modlitwy będą w kościele. Jutro bowiem od rana kaplica adoracji będzie przygotowywana do odnowienia i malowania. Dlatego też przez najbliższe dni Najświętszy Sakrament będzie wystawiony na ołtarzu w kościele.
  6. Składamy ofiarodawcom serdeczne wyrazy wdzięczności za pomoc w odnowieniu naszej zabytkowej świątyni.
  7. W sprawie zbiórki złomu i makulatury – ostateczne i szczegółowe informacje będą podane w następną niedzielę.
  8. W najbliższą sobotę spotkanie przygotowujące do S. Bierzmowania – o g. 12.00 – będzie miała grupa młodsza, czyli III kl. Gimnazjum.
  9. Dziękujemy wszystkim, którzy reprezentowali w dniu wczorajszym naszą wspólnotę w Warszawie, na modlitwie o prawdę i wolne media w naszej Ojczyźnie.