Wiadomości Duszpasterskie: 28.02.2021

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w czwartek - 04.03 - Święto św. Kazimierza, Królewicza;

 

2. Dziś to niedziela „Ad gentes”, dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami;

 

3. Jutro 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Modlimy się za żołnierzy Podziemia Niepodległościowego, którzy oddali życie za Ojczyznę.

 

4. W poniedziałek Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre zaprasza na adorację do kaplicy po mszy św. o godz. 18.00.

 

5. Od najbliższej środy - 03 marca, wprowadzamy o godz. 18.00 msze św. nowennową, zbiorową za zmarłych. Będziemy polecać naszych zmarłych wstawiennictwu św. Józefa, w roku Jemu poświęconym.

 

6. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, szczególna modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza, I piątek miesiąca, odwiedziny chorych od godz. 9.00, okazja do spowiedzi od godz. 16.00. I sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci Matki Bożej.

 

7. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej: o godz. 16.15 dla dzieci(zapraszamy szczególnie uczniów klasy 3 SP, prosimy starszych o przychodzenie na drogę krzyżową dla dorosłych), o 17.30 dla dorosłych, o godz. 19.00 dla młodzieży w sposób szczególny w tym tygodniu uczniowie klasy 1 Szkoły Średniej, a w niedzielę nabożeństwa Gorzkich Żali o godz. 16.30 z kazaniem pasyjnym. Za uczestnictwo  w powyższych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół: konto - 2 rodziny - 700 zł, indywidualnie - 5 rodzin - 900 zł;

 

9. Pod chórem wystawione są koperty Caritas, w które w czasie Wielkiego Postu, możemy złożyć ofiarę - cegiełkę, na budowę kuchni dla ubogich, potrzebujących; Wyłożone są także Paschaliki Wielkanocne - 10 zł;

 

10. W minionym tygodniu zmarli: + Dariusz Pala, l. 39; + Wiesława Zarańska, l. 74; + Janina Lampa, l. 87;

 

11. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, życzymy błogosławionego tygodnia.

 

Dodatkowe informacje