Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela - proroka mocnego w słowie i czynie, który udzielał chrztu na odpuszczenie grzechów i zapowiadał nadchodzącego Mesjasza. "Wystąpił Jan Chrzciciel na pustyni i głosił chrzest nawrócenia na odpuszczenie grzechów. Ciągnęła do niego cała judzka kraina oraz wszyscy mieszkańcy Jerozolimy i przyjmowali od niego chrzest w rzece Jordan, wyznając [przy tym] swe grzechy. Jan nosił odzienie z sierści wielbłądziej i pas skórzany około bioder, a żywił się szarańczą i miodem leśnym. I tak głosił: "Idzie za mną mocniejszy ode mnie, a ja nie jestem godzien, aby się schylić i rozwiązać rzemyk u Jego sandałów. Ja chrzciłem was wodą, On zaś chrzcić was będzie Duchem Świętym" Mk 1, 1-8.

W tym dniu składamy najlepsze życzenia wszystkim noszącym imię świętego patrona! A w sposób szczególny naszemu Ks. Proboszczowi - Janowi. Niech wzorem swego Patrona w życiu kapłańskim zawsze będzie "głosem wołającym na pustyni i tym, który prostuje ścieżki dla Pana", a dla wszystkich swoich Parafian także troskliwym Ojcem. Drogi Solenizancie - Księże Proboszczu - Ad multos Annos w Służbie Chrystusowi!

Msza Święta w intencji Ks. Proboszcza zostanie odprawiona 24 czerwca o godz. 8.00 - zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji Ks. Jana. Jego osobę polecamy naszym modlitwom.