Wiadomości Duszpasterskie - XXXIV Niedzila Zwykła - 223.11.2014r.

Wiad. Duszp. – Urocz. Chrystusa Króla Wszechświata –  23. 11. 2014r.

- W Liturgii Kościoła w tym tygodniu:

w poniedziałek – wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac,  Prezbitera i Towarzyszy;

- Dzisiaj (z racji wczorajszego wspomnienia św. Cecylii) bardzo serdecznie

zapraszamy: oba Chóry i Orkiestrę, na Mszę św. o g.17.00 i spotkanie.

- W dniu dzisiejszym, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, gościmy ze Zgromadzenia Saletynów,  Ks. Wiesława Węgrzyna, który przez cały dzień głosi kazania i rozprowadza zapowiadaną nowość wydawniczą: czasopismo: „Posłaniec Matki Bożej Saletyńskiej”.

- Następną niedzielą rozpoczynamy Okres Adwentu. Zapraszamy do udziału w Roratach – ze względu na pracę i szkołę - o g. 17.00. Dzieci, które jak co roku biorą udział w konkursie adwentowym. O szczegółach powiemy za tydzień.

- Już dzisiaj zapraszamy na pierwsze nabożeństwo, którym rozpoczniemy dziewięcioletnią Nowennę, przed rocznicą 500-lecia istnienia – inaczej budowy naszego kościoła. Nabożeństwo będzie – 02.XII. O szczegółach też powiemy w następną niedzielę.

- Wszystkim składającym ofiary na rzecz parafii, jak zawsze dziękujemy.

- Za dwa tygodnie – od 7.XII. będzie można nabyć kartki świąteczne, które przygotowują dzieci i młodzież naszej parafii, spotykając się w sali parafialnej gdzie m. in. przez takie prace, rozwijają swoje talenty.

- Przypominamy, że w zakrystii rodziny, które zechcą wysłać swoje dzieci podczas ferii, na zimowisko organizowane przez  CARITAS  Archidiecezji Częstochowskiej w pobliskim Olsztynie lub na Słowacji, mogą w zakrystii     zaopatrzyć się w dokładne informacje na ten temat.

- W sobotę spotkanie młodzieży przygotowującej się do S. Bierzmowania.