Wiadomości Duszpasterskie: 11.09.2022

1. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 13.09. - wsp. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

- w środę - 14.09. - święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

- w czwartek - 15.09. - wsp. NMP Bolesnej;

- w piątek -16.09. - wsp. św. Męczenników Korneliusza i Cypriana.

 

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Wychowania i Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców - zachęcamy do wspólnej modlitwy.

 

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim. We wtorek po zakończeniu Mszy św.
o 17.00 Różaniec, następnie Msza św. a po niej Litania loretańska i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. W ten dzień - wtorek - zapraszamy również do liturgicznego rozpoczęcia obchodu święta Podwyższenia Krzyża Świętego - o godz. 20.00 w kaplicy Krzyża Św. odbędzie się Godzina Czytań.

 

4. W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Msze św. w tym dniu odbywają się w bocznej kaplicy Św. Krzyża. O godz. 7.00 Msza św. z homilią, po Mszy o 17.00 nabożeństwo różańcowe
w intencji Ukrainy zakończone śpiewem suplikacji, o 18.00 Msza św. z nowenną do św. Józefa.

 

5. Najbliższy piątek to III piątek miesiąca, stąd na zakończenie Mszy św. o 17.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W ten dzień zapraszamy również uczniów klas VI i VII na spotkanie przed bierzmowaniem. Obejmuje ono udział we Mszy św. oraz krótkie spotkanie na salce. O godz. 19.00 w piątek odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas II, które w przyszłym roku rozpoczną przygotowanie do I Komunii Świętej. Są to spotkania ku czci św. Stanisława Kostki, którego święto przypada w najbliższą niedzielę. Dzieci z klas III zapraszamy za tydzień w niedzielę na godz. 10.00 - otrzymają wtedy książeczki do nabożeństwa.

 

6. W sobotę przypada Dzień Golgoty Wschodu i Światowy Dzień Sybiraka. Modlimy się za poległych i pomordowanych na Wschodzie.

 

7. Parafia przygotowuje się do misji jubileuszowych, stąd też od dziś będzie rozprowadzany program misji i zaproszenie do wspólnej modlitwy. Młodzieży i chętnym za zaangażowanie się
w te prace składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

8. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: indywidualnie dwie rodziny - 500 zł.

 

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego Niedziela.

 

10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp.: Bogdan Rasztabiga, l. 72 - jutro o 14.00 odbędzie się pogrzeb, oraz Wiesław Wyporski, l. 74 - we wtorek o 14.00 odbędzie się pogrzeb. Wieczny odpoczynek…

 

11. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia!

 

Dodatkowe informacje