VII MISTRZOSTWA POLSKI MINISTRANTÓW W PIŁCE HALOWEJ

111 drużyn, w sumie 1108 uczestników z 31 diecezji wzięło udział w zakończonych 2 maja w Częstochowie VII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w piłce halowej. Zawody odbywały się o Puchar „KnC” - Króluj nam Chryste” - ogólnopolskiego miesięcznika dla ministrantów.
   Zwycięzcą w kategorii szkół podstawowych została parafia pw. św. Brata Alberta w Myślenicach (archidiecezja krakowska), w kategorii gimnazjów parafia św. Anny w Lubartowie (archidiecezja lubelska). Natomiast w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Parafialny Klub Sportowy Jadwiga w Janowie Lubelskim (diecezja sandomierska).
   Nasi ministranci zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski w kategorii gimnazjum. W pierwszym dniu zabrakło im trochę szczęścia by zaleźć się w pierwszej dwunastce rozgrywającej mecze finałowe w Akademickim Centrum Sportu Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W drugim dniu mistrzostw zajęli drugie miejsce, ostatecznie klasyfikując się jako czternasta drużyna w Polsce. Jest to najlepszy wynik spośród wszystkich drużyn naszej diecezji. Serdeczne gratulacje!
   Mecze rozgrywane były w 9 halach, a na zakończenie mistrzostw w Hali Polonia został rozegrany mecz między Orłami Górskiego wzmocnionymi następnym pokoleniem reprezentantów Polski a drużyną złożoną z księży z archidiecezji częstochowskiej. W trakcie mistrzostw, które rozgrywane były w dniach 1-2 maja z ich uczestnikami spotkali się m. in. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski oraz bp Antoni Długosz, biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, którzy przewodniczyli Mszom św. w poszczególne dni rozgrywek.