Wiadomości Duszpasterskie: 16.02.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w sobotę - 22.02 - Święto Katedry św. Piotra Apostoła;

2.  Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na comiesięczne czuwanie w kaplicy w czwartek, oraz na różaniec i mszę św. w intencji naszej Ojczyzny w niedzielę o godz. 17.00.

3. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Msza św. o godz. 17.00 o Bożym Miłosierdziu a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

4. Bóg zapłać za ofiary na kościół, za tacę inwestycyjną;

5. Dnia 7 czerwca organizowany jest pociąg pielgrzymów do Warszawy na beatyfikację ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Osoby chętne proszone są o zapisywanie się w celu zamówienia miejscówek. Szczegóły na stronie internetowej.

6. W naszej parafii tworzy się nowa wspólnota młodzieżowa, która swoje spotkania ma w każdy piątek o godz. 19.00. Zapraszamy już w najbliższy piątek młodzież od klasy 7 SP do włączenia się w to nowe dzieło.

7. Parafia pragnie zorganizować festyn parafialny, z którego dochód będzie przeznaczony na odnowienie  głównego ołtarza. Wobec powyższego będziemy prosić drogich parafian o przeznaczenie na ten cel różnego rodzaju fantów na loterię.

8. W sobotę o godz. 11.00 spotkanie do bierzmowania uczniów klasy 7 SP, a o godz. 12.00 uczniów z klasy 6 SP.

9. Wczoraj odbył się Turniej Ministrantów w Piłkę Halową regionu Zawierciańskiego, nasi lektorzy młodsi i starsi zajęli 1 miejsca, dzięki temu awansowali do Finału Mistrzostw Diecezji, które odbędą się 7 marca w Częstochowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”.

11.  Życzymy błogosławionego tygodnia.