Wiadomości Duszpasterskie: 02.02.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w środę - 05.02 - Wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy;

- w czwartek - 06.02 - Wspomnienie św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy;

2. Dziś przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie świec na każdej mszy św. Jest to dzień życia konsekrowanego, dlatego na mszy św. o godz. 11.30 będziemy się modlić za siostry zakonne pochodzące z nasze parafii oraz za wszystkie zakony męskie i żeńskie w szczególności za Zakon Ojców Paulinów w Leśniowie.

3. Dziś przypada również 8 rocznica rozpoczęcia posługi Metropolity Częstochowskiego Abpa Wacława Depo - jego posługę polecajmy naszej modlitwie.

4. Dziś przed mszą św. wieczorną o godz. 16.30 zmiana tajemnicy Różańca św. Intencja: o powołania kapłańskie i zakonne.

5. Jutro we wspomnienie św. Błażeja błogosławieństwo świec i wiernych, prosząc o zdrowie gardła, natomiast w środę we wspomnienie św. Moniki poświęcenie chleba i wody.

6. Jutro o godz. 18.30 Wspólnota Przymierza Rodzin Mamre zaprasza do kaplicy na modlitewne czuwanie, natomiast we wtorek również o 18.30 zaprasza Wspólnota Miłość i Miłosierdzie Jezusa.

7. Od jutra do 23 marca w każdy poniedziałek i czwartek  o godz. 19.00 w naszym kościele odbywać się katechezy dla dorosłych. Serdecznie zapraszamy.

8. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek miesiąca po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza i modlitwa o powołania kapłańskie. Pierwszy piątek miesiąca - spowiedź przed poranną mszą św. i od godz. 16.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.

9. W piątek o godz. 19.00 swoje spotkanie do bierzmowania mają uczniowie z klasy I Szkoły Średniej, natomiast w przyszłą sobotę o godz. 11.00 uczniowie z klasy 8 SP.

10. Za tydzień w niedziele po mszy św. o godz. 10.00 spotkanie rodziców uczniów klasy 3 w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

11. Za tydzień w niedzielę w ramach 28 Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi, oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych.

12. Bóg zapłać za ofiary na kościół;

13. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”.

14. W minionym tygodniu zmarł: + Henryk Żrałko, l. 75;

15.  Życzymy błogosławionego tygodnia.