Wiadomości Duszpasterskie: 26.01.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 28.01 - Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Prezbitera i Doktora kościoła;

- w piątek - 31.01 - Wspomnienie św. Jana  Bosko, Prezbitera;

2. Papież Franciszek ustanowił 3 Niedzielę Zwykłą - Niedzielą Słowa Bożego. Zachęcamy do częstej lektury Pisma Świętego. Dziś także w Kościele katolickim w Polsce obchodzimy 20 Dzień Islamu.

3. Dziś o godz. 18.00 także w naszej świątyni odbędzie się koncert noworoczny Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach. W trakcie tego koncertu będzie można nabyć pamiątkową cegiełkę, z przeznaczeniem na działalność orkiestry. Serdecznie zapraszamy.

4. Dyrekcja, nauczyciele i młodzież Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Żarkach zaprasza wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Żarki na pierwszy Szkolny koncert Kolęd w wykonaniu uczniów tej szkoły. Koncert odbędzie się w najbliższy czwartek( 30.01) o godz. 12.45 w budynku szkoły na dużej Sali gimnastycznej.

5. W sobotę przypada I sobota miesiąca , modlitwy ku czci Matki Bożej.

6. W przyszłą niedziele przeżywamy Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. Poświęcenie świec na każdej mszy św. Jest to dzień życia konsekrowanego, dlatego na mszy św. o godz. 11.30 będziemy się modlić w sposób szczególny za siostry zakonne pochodzące z nasze parafii.

7. Diecezja organizuje pielgrzymkę do byłego obozu w Dachau w 75 rocznicę jego wyzwolenia w dniach 28.04-01.05.2020. Koszt 4 dniowej pielgrzymki to 1600 zł. Zapisy w zakrystii.

8. Bóg zapłać za ofiary na kościół;

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”.

10. W minionym tygodniu zmarł: + Jan Szpak, l.65 - pogrzeb we wtorek o godz. 13.00

11.  Życzymy błogosławionego tygodnia.