Wiadomości Duszpasterskie: 19.01.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 21.01 - Wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy;

- w piątek - 24.01 - Wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła

- w sobotę - 25.01 - Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła;

2. Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

3. Ojcowie Paulini obchodzą coroczne „Pawełki”, ku czci św. Pawła  Pierwszego Pustelnika, Patrona Zakonu.

4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na comiesięczne czuwanie w kaplicy w czwartek, oraz na różaniec i mszę św. w intencji naszej Ojczyzny w niedzielę o godz. 17.00.

5. Za tydzień w niedzielę  26.01 o godz. 18.00 także w naszej świątyni odbędzie się koncert noworoczny Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach. W trakcie tego koncertu będzie można nabyć pamiątkową cegiełkę, z przeznaczeniem na działalność orkiestry. Serdecznie zapraszamy.

6. Bóg zapłać za ofiary na kościół i za tacę inwestycyjną;

7. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”.

8. Dziękujemy wszystkim parafianom za otwarte drzwi i serca podczas wizyty duszpasterskiej i złożone przy tej okazji ofiary. Jeśli ktoś w wyznaczonym czasie nie mógł przyjąć kapłana, w poniedziałek tzw. Poprawki, prosimy zgłaszać w zakrystii.

9. W minionym tygodniu zmarli: + Waldemar Tylutki, l. 60; + Henryk Rakowski, l. 88; + Stanisław Chałupa, l. 89 - pogrzeb jutro o godz. 13.00;

10.  Życzymy błogosławionego tygodnia.