Wiadomości Duszpasterskie: 12.01.2020

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w piątek - 17.01 - Wspomnienie św. Antoniego, Opata;

2. Dzisiaj Niedziela Chrztu Pańskiego, za sumie o 11.30 zapraszamy Rodziców dzieci, rodziców chrzestnych, które były ochrzczone w 2019 roku, będziemy się modlić o Boże błogosławieństwo dla nich.

3. Od jutra w liturgii kościoła rozpoczyna się okres zwykły. Przedłużamy naszą radość z narodzin Zbawiciela przez tradycyjny śpiew kolęd do 2 lutego.

4. W piątek w Polsce w kościele katolickim obchodzimy 23 Dzień Judaizmu.

5. W piątek przypada trzeci piątek miesiąca. Msza św. o godz. 18.00 o Bożym Miłosierdziu a po niej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. W sobotę 18.01 stycznia o godz. 16.30 w naszej świątyni odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru Akademickiego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego z Warszawy pod dyrekcją p. Michała Dąbrowskiego. Serdecznie zapraszamy.

7. Zapowiadamy, że 26.01 w niedzielę o godz. 18.00 także w naszej świątyni odbędzie się koncert noworoczny Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Żarkach. W trakcie tego koncertu będzie można nabyć pamiątkową cegiełkę, z przeznaczeniem na działalność orkiestry.

8. Od jutra dzieci i młodzież rozpoczynają czas ferii zimowych, życzymy bezpiecznego, radosnego odpoczynku.

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół;

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”.

11. Wizyta duszpasterska to czas spotkania duszpasterzy z rodzinami i rozmowa. Porządek wizyty duszpasterskiej znajduje się w gablocie, na stronie internetowej parafii.

12. W minionym tygodniu zmarł: + Stefan Fiutek, l. 89;

13.  Życzymy błogosławionego tygodnia.