Wiadomości Duszpasterskie: 08.12.2019

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- we piątek - 13.12 - Wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy;

- w sobotę - 14.12 - Wspomnienie św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła;

2. Dziś przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na mszy św. o godz. 11.30 odmówimy Akt poświęcenia Kościoła i świata Niepokalanemu Sercu Maryi Panny.

3. W piątek 13 grudnia, przypada Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Pamięcią modlitewną ogarniamy wszystkie ofiary tamtego okresu.

4. Za tydzień w naszej parafii rozpoczyna się czas Rekolekcji Adwentowych, które poprowadzi o. Salezjanin. Zachęcamy do modlitwy, o godne przeżycie tego czasu                    i zachęcajmy naszych bliskich, byśmy jak najliczniej wzięli w nich udział.

5. Pan Organista zakończył roznoszenie opłatków. Dziękujemy za wszelka życzliwość             i  za złożone Ofiary przeznaczone na malowanie prezbiterium i remont ołtarza głównego.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez ofiarowanie produktów w sklepach Biedronka         i Karolina wsparli najbardziej potrzebujących z terenu naszej parafii. Dziękujemy wolontariuszom, młodzieży z Zespołu Szkół za przeprowadzoną zbiórkę.

7. Pragniemy przed świętami udekorować choinki przy krzyżu na placu kościelnym. Zachęcamy dzieci do wykonania ozdób, które wspólnie zawiesimy w 4 niedziele adwentu (22.12) po mszy św. o godz. 10.00

8. Jak co roku rozpoczynamy w adwencie rozprowadzanie świec Caritas na stół wigilijny. Świeca duża - 15 zł., mała - 7 zł. Zachęcamy także do kupna naszego parafialnego kalendarza na 2020 rok - 5 zł. Także obrazki z wizerunkiem bł. Ks. Ludwika Rocha Gietyngiera.

9. Bóg zapłać za ofiary na kościół: złożyły 2 rodziny - 200 zł, chorzy z okazji I piątku  -1000 zł.

10. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”.

11.  Życzymy Błogosławionego tygodnia. Dobrego przeżywania czasu Adwentu.