Wiadomości Duszpasterskie: 01.12.2019

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- we wtorek - 03.12 - Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera;

- w sobotę - 07.12 - Wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła;

2. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca o godz. 16.30 różaniec i zmiana tajemnic dla Kół Żywego Różańca. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent - radosny czas oczekiwania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Serdecznie zapraszamy na roraty rano o godz. 7.00, w sposób szczególny dzieci i młodzież na godz. 17.00 z kazaniem, od poniedziałku do piątku przez czas adwentu. Zachęcamy, aby dzieci wykonały lampiony a na mszy będzie losowanie figury Pana Jezusa.

3. W środę przypada wspomnienie św. Barbary. Z tej racji msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00, natomiast o godz. 18.00 msza św. w kościele św. Barbary. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji górników i hutników.

4. W czwartek po mszy św.  o godz. 18.00, ksiądz proboszcz zaprasza na spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, szczególna modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, po mszy św. o godz. 17.00 nowenna do św. Judy Tadeusza, I piątek miesiąca, od godz. 9.00 odwiedziny u chorych - jest to spowiedź świąteczna, dlatego prosimy też o zgłaszanie chętnych, po południu okazja do spowiedzi od godz. 16.00, pierwsza sobota miesiąca, modlitwy do Matki Bożej.

6. Pan Organista kontynuuje roznoszenie poświęconych opłatków na stoły wigilijne, wg. ustalonego porządku. Ofiary składane przy trzy tej okazji przeznaczone są na malowanie prezbiterium i remont ołtarza głównego.

7. W piątek przypada wspomnienie św. Mikołaja z tej racji pragniemy zaprosić wszystkie dzieci za tydzień w niedzielę na spotkanie z tym wyjątkowym świętym po mszy św. o godz. 10.00

8. Nasza parafia jak co roku włącza się w akcję Caritas, zbiórki żywności dla potrzebujących z terenu naszej parafii. Zbiórka odbędzie się w dniach 6-7 grudnia(piątek, sobota) w sklepach Biedronka i Karolina. Pragniemy z tych produktów zrobić paczki, które zostaną wręczone przed świętami. Dziękujemy za wszelkie wsparcie i życzliwość.

9. Za tydzień w niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na mszy św. o godz. 11.30 odmówimy Akt poświęcenia Kościoła i świata Niepokalanemu Sercu Maryi Panny.

10. Jak co roku rozpoczynamy w adwencie rozprowadzanie świec Caritas na stół wigilijny. Świeca duża - 15 zł., mała - 7 zł. Zachęcamy także do kupna naszego parafialnego kalendarza na 2020 rok - 5 zł. Także obrazki z wizerunkiem bł. Ks. Ludwika Rocha Gietyngiera.

11. Bóg zapłać za ofiary na kościół: złożyły 2 rodziny - 250 zł.

12. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”. Relacja ze spotkania z Domu Kultury.

13. W minionym tygodniu zmarł: + Henryk Kwiatkowski, l. 65, pogrzeb we wtorek o 13.00.

14.  Życzymy Błogosławionego tygodnia. Dobrego przeżywania czasu Adwentu.