Wiadomości Duszpasterskie: 15.09.2019

1. W tym tygodniu kościół w liturgii wspomina:

- w poniedziałek - 16.09 -Wspomnienie św. Męczenników Korneliusza Papieża i Cypriana
Biskupa

- w środę - 18.09 - Święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika - Patrona Polski;

- w piątek - 20.09 - Wspomnienie Świętych Męczenników Koreańskich;

- w sobotę - 21.09 - Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczyna się Tydzień Wychowania i tzw. Triduum ku czci św. Stanisława Kostki. Z tej okazji zapraszamy w środę dzieci, młodzież i wychowawców do wspólnej modlitwy na msze św. o godz. 17.00. W sposób szczególny zapraszamy uczniów z klasy 6 i 7 SP, którzy na tej mszy św. złożą deklarację, która rozpocznie ich przygotowanie do bierzmowania. To także dzień imienin ks. Abpa Stanisława Nowaka, ogarniamy jego osobę modlitewną pamięcią.

3. Również dzisiejsza niedziela jest dniem Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w modlitwie pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

4. We wtorek 17 września, Dzień Golgoty Wschodu - Światowy Dzień Sybiraka. Modlimy się za poległych i pomordowanych na Wschodzie.

5. W piątek przypada III piątek miesiąca. Po mszy św. o godz. 17.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.

6. Za tydzień w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców uczniów z klasy 3 w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

7. Bóg zapłać za udział w modlitewnym spotkaniu: „Polska pod krzyżem”.

8. Bóg zapłać za tacę inwestycyjną i za wszelkie ofiary, złożyły 4 rodziny - 450 zł.

9. Zachęcamy do kupna i lektury Tygodnika Katolickiego „ Niedziela”.

10. W minionym tygodniu zmarli: + Janusz Kubis, l. 43; + Anna Jarno, l. 89; + Mariusz Piliński, l. 40;

11. Życzymy Błogosławionego Tygodnia.